مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۲۶۲۸۹
زمان انتشار : ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۴

مهرداد لاهوتی :

تنها ۶ درصد بخش خصوصی به‌صورت واقعی واگذار شده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از نحوه واگذاری شرکت‌ها در راستای اصل 44 قانون اساسی انتقاد کرد و گفت: تنها 6 درصد بخش خصوصی به‌صورت واقعی واگذارشده‌اند و مابقی آن‌ها به‌صورت خصولتی فعالیت دارند.

به گزارش  مهرداد لاهوتی امروز با انتقاد از دیدگاه فعلی کشور در رابطه با خصوصی‌سازی اظهار کرد: متأسفانه در کشور تاکنون به بخش خصوصی به‌عنوان عامل اشتغال‌زا نگریسته نشده است.

وی بابیان اینکه واگذاری‌های در بخش خصوصی بسیار ناچیز و اندک است، افزود: از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان انواع واگذاری‌ها که در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی انجام‌گرفته تنها ۶ درصد بخش خصوصی به‌صورت واقعی واگذار شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بخش اعظم خصوصی‌سازی‌های صورت گرفته را خصولتی سازی برشمرد و گفت: درواقع بیشتر خصوصی‌سازی‌های صورت گرفته توسط دولت بوده و ما چیزی به نام خصوصی‌سازی واقعی نداریم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از شرکت‌های خصوصی‌سازی شده توسط دولت خاطرنشان کرد: ای‌کاش شرکت‌هایی که در راستای اصل ۴۴ خصوصی‌سازی شده‌اند به همان شیوه قبل دولتی باقی می‌ماندند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به این نکته که شرکت‌های دولتی راحت‌تر نسبت به شرکت‌های خصولتی اداره می‌شدند، تصریح کرد: در شرکت‌های دولتی که خصوصی شده‌اند میزان سهام و اینکه سهام به چه افراد و یا گروهی تعلق دارد مشخص نیست و حتی مالک سهام در بخش خصوصی نمی‌توانند بر آن‌ها نظارت و یا دخل و تصرف داشته باشند.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت