مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۳۱۵۹۴
زمان انتشار : ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

اسدالله عباسی:

ترویج کتب کمک درسی با اهداف آموزش و پرورش در تضاد است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تکیه بر کتاب‌های کمک درسی در مدارس کشور می‌تواند آموزش و پرورش را از مسیر اصلی و اهداف آن خارج کند.

به گزارش  اسدالله عباسی اظهار داشت: اهمیت کتاب‌های درسی در پیشبرد اهداف سند تحول بنیادین بسیار حائز اهمیت است و کمرنگ شدن این نقش اساسی توسط تکیه بی‌رویه به کتب کمک درسی می‌تواند آموزش و پرورش را از مسیر اصلی خود خارج کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: کتب درسی که هم اکنون در مدارس توسط معلمان و دبیران تدریس می‌شود بهترین منبع آموزشی، تربیتی و علمی برای دانش آموزان است و کتب کمک درسی همانطور که از نامشان نیز پیدا است باید فقط به‌عنوان ابزار کمکی مورد استفاده قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر نقش مهم کتاب‌های درسی افزود: آموزش و پرورش برای دستیابی به اهداف عالیه‌ای که برای آن پیش بینی شده از منابعی که توسط نخبگان فرهنگی و علمی در قالب کتب درسی گرد آوری شده استفاده می کند که منبع قابل اطمینانی در عرصه تعلیم وتربیت محسوب می‌شود.

عباسی با اشاره به نحوه عملکرد و تاثیر موسسات آموزشی در نظام تعلیم و تربیت عنوان کرد: در حال حاضر ارائه برنامه‌های درسی و آموزشی به نوعی در اختیار آموزشگاه‌های آزاد قرار گرفته و به موجب آن توانسته‌اند با تالیف کردن کتاب‌های کمک آموزشی نسبت به مدیریت کردن مدارس اقدام کنند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس نحوه عملکرد آموزشگاه‌های آزاد را مورد انتقاد قرار داد و گفت: شیوه‌ای که توسط این مراکز مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار نادرست است همچنین باعث می‌شود ابتکار عمل از دست معلمان فرهیخته و نخبه آموزش و پرورش در انتقال مفاهیم واقعی تعلیم و تربیت گرفته شود.

وی با تاکید بر ایجاد ابتکار و خلاقیت در دانش آموزان توسط کتب درسی افزود: کتاب‌های درسی حاصل تلاش گروه‌های آموزشی و نمایندگان معلمان در استان‌ها و سایر مناطق مختلف کشور است و اگر دانش آموزان به‌سمت کتب کمک درسی گرایش پیدا کنند باعث وابستگی شدیدشان به این منابع می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف عالیه آموزش و پرورش در تدوین و نگارش کتاب‌های درسی، شکوفایی استعدادهای متعدد دانش آموزان است و تکیه بیش از اندازه به کتب کمک درسی می‌تواند در کاهش نوآوری و خلاقیت‌های آنان تاثیر به‌سزایی داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین در مورد قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در استان‌ها ابراز داشت: بر طبق این قانون، وزارت آموزش و پرورش اختیاراتی را به شوراهای آموزشی در هر استان به ریاست استانداران و فرمانداران برای رسیدن به اهداف تعیین شده قرار می‌دهد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس تشکیل این شوراها را از نکات مثبت وزارت آموزش و پرورش دانست و اعلام کرد: با تشکیل شوراهای آموزشی در مناطق مختلف کشور، وزارت آموزش و پرورش از حالت متمرکز خارج می‌شود و بدین ترتیب برخی از وظایف خود را به استان‌ها تفویض می‌کند.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی