مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۱۰۲۹
زمان انتشار : ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۱

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس:

تردد ۷۰۰ هزار خودرو فاقد معاینه فنی در تهران/فعالیت ۲ هزار اتوبوس و ۱۰ هزار پیکان تاکسی فرسوده در پایتخت

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با انتقاد از ترددحدود ۷۰۰ هزار خودرو فاقد معاینه فنی در تهران، گفت: عزم راسخی برای جمع آوری این خودروها وجود ندارد.

به گزارش  ،  مهرداد بائوج لاهوتی  با تاکید بر اینکه خودروهای فاقد معاینه فنی نباید مجوز تردد در شهر را داشته باشند، افزود: متاسفانه اکنون شاهد هستیم که خودروهای فرسوده یا فاقد معاینه فنی در شهر تردد می کنند و بخش زیادی از آلودگی هوا را نیز به خود اختصاص داده اند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که سیستم نظارت و کنترل قوی برای عدم تردد خودروهای فاقد معاینه فنی وجود ندارد در حالی که سازمان حفاظت از محیط زیست می تواند خودروهای آلاینده را متوقف کرده و از تردد آنها جلوگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: درحال حاضر بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار خودرو در تهران فاقد معاینه فنی است و با وجود نقش مهم این خودروها در آلودگی هوا، اما عزم راسخی برای جمع آوری آنها وجود ندارد.

وی یادآور شد: از سویی دیگر اکنون ۲ هزار اتوبوس بالای ۳۰ سال که فاقد معاینه فنی هستند در تهران تردد می کنند و ۱۰ هزار خودروی پیکان که از رده خارج هستند در قالب تاکسی شهری فعالیت دارند.

بائوج لاهوتی گفت: خودروهای فرسوده علاوه بر آلایندگی، به هنگام سفر در جاده ها تصادفات زیادی را رقم می زند که باید برای رهایی از این معضلات چاره اندیشی شود.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان متولی باید زیرساخت های مربوط به مراکز معاینه فنی را گسترش دهند، زیرا در شرایط کنونی ظرفیت ها برای انجام معاینه فنی خودروها فراهم نیست و این مسئله موجب شده که اقدامات و طرح ها برای جلوگیری از تردد خودروهای آلاینده بی اثر باشد.  /

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی
مهرداد بائوج لاهوتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
لنگرود، گیلان
علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!