مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۳۴۹۱۵
زمان انتشار : ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲

مهرداد لاهوتی :

تردد ۱۰ هزار تاکسی پیکان در شان کشور نیست/نمی توان تاکسی را ملزم به دریافت نرخ خاص کرد/تاکسیمتر بهترین ابزارهای سنجش نرخ کرایه

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، با بیان اینکه تاکسیمترها بهترین ابزار تعیین نرخ کرایه تاکسی هستند، رفع بی‌نظمی در وصول کرایه‌ها را مستلزم اعمال نظارت دقیق شهرداری بر روند فعالیت تاکسیرانی دانست.

به گزارش  مهرداد بائوج لاهوتی  در مورد پیشنهاد یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر اینکه باید نرخ کرایه تاکسی‌ها بر مبنای شمال و جنوب پایتخت متغیر باشد گفت: وجود تاکسیمترها نیاز به تعیین نرخ‌های متفاوت برای شمال و جنوب پایتخت را مرتفع می‌سازد، بنابراین تاکسی‌هایی که بدین روش که یک فرمول جهانی بوده، تجهیز شده باشند نیازی به تعیین نرخ‌های متفاوت ندارند.

نماینده مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تاکسی‌ها تنها در برخی نقاط تردد نمی‌کنند که از یک نرخ مصوب تبعیت کنند چرا که ممکن است در طول روز در شمال و شب‌ها در جنوب شهر تردد داشته باشند، ضمن اینکه ممکن است مسافت‌های طی شده در ساعات مختلف شبانه روز با شرایط متعددی از اوج ترافیک تا خلوتی خیابان متفاوت باشد، بنابراین نمی‌توان یک تاکسی را ملزم کرد که برای یک مسیر، نرخی خاصی را دریافت کند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون تاکسیمتر یکی از بهترین ابزارهای سنجش نرخ کرایه تاکسی است و در جهان نیز به محض ورود مسافر به تاکسی این ابزار فعال شده و در این شرایط از راننده نرخ کرایه سوال نمی‌شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم، یادآورشد: البته در شرایط کنونی یک بی‌نظمی در وصول کرایه وجود دارد، بنابراین با وجود اینکه افزایش نرخ سالانه تاکسی به منظور تامین معیشت رانندگان امری طبیعی و اجتناب‌ناپذیر بوده و باید متناسب با نرخ تورم تعیین شود، چرا که یا باید یارانه دولتی پرداخت شود یا نرخ‌ها افزایش یابد، اما بی‌نظمی موجود مستلزم اعمال نظارت دقیق شهرداری بر واحد تاکسیرانی است تا در پی آن مسافر حس امنیت داشته باشد.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، تاکید کرد: خروج تاکسی‌های فرسوده از چرخه تردد از دیگر اقداماتی است که شهرداری باید بدان توجه ویژه‌ای داشته باشد، چرا که در شرایط کنونی هنوز ده هزار پیکان تاکسی و تعداد زیادی پراید در تهران تردد می‌کنند که این امر در شان کشور نیست، چرا که این امر با رویکرد جدید مدیریت شهری برای تامین رفاه شهروندان در تضاد است، از سوی دیگر باید به منظور جلب اعتماد گردشگران به سمتمدرن‌سازی خودروهای مورد استفاده تاکسیرانی حرکت کنیم.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی