مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۳۱۶۰۱
زمان انتشار : ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶

محمود شکری:

“بی‌تدبیری” موجب ایجاد موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به عملکرد برخی از موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز و مشکلاتی که بدین سبب برای سپرده‌گذاران آن به‌وجود آمده است گفت: بی‌تدبیری و عدم اعمال نظارت علت اصلی ایجاد موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز است.

به گزارش  محمود شکری اظهار داشت: بی‌تدبیری برخی مدیران ذیربط و به موجب آن صدور مجوزهای بدون ضابطه جهت تشکیل برخی از موسسات مالی و اعتباری همچنین عدم اعمال نظارت کافی بر عملکرد آن‌ها موجب وارد آمدن خسارت‌های فراوانی به کشور و  البته سپرده‌گذاران بی‌شمار آن شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنا به اعتقاد و نظر بانک مرکزی برخی از موسسات مالی و اعتباری برای شروع فعالیت خود اقدام به اخذ مجوزهای لازم نکرده و بدون طی این مراحل قانونی اقدام به تشکیل و باز کردن شعبات مختلف خود در سراسر کشور کردند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس ابراز داشت: با توجه به این که هر موسسه مالی برای شروع فعالیت خود باید از ذره‌بین نظارتی بانک مرکزی عبور کرده و با مجوزهای قانونی شروع به فعالیت کند عدم اعمال نظارت‌های لازم از سوی مدیران ذیربط کاملاً مشهود و محرز است.

شکری با اشاره به روند تشکیل موسسه مالی و اعتباری کاسپین افزود: بنا به ادعای معاون نظارتی بانک مرکزی در شهریور ۹۴ و همزمان با اعلام ورشکستگی موسسه مالی و اعتباری فرشتگان، موسسه مالی کاسپین بدون قطعی شدن صدور مجوز از سوی بانک مرکزی فعالیت خود را در شعبات این موسسه آغاز کرد.

وی به طرح ابهامات موجود در این باره با مدیران بانک مرکزی اشاره کرد و بیان داشت: یکی از مهم‌ترین سئوالات و انتقادات جدی مجلس به مدیران بانک مرکزی این بوده که با وجود ورشکستگی موسسه مالی اعتباری فرشتگان با آن رقم بدهی بالا چرا تصمیم به ادغام آن با سایر موسسات گرفتند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس این ادغام را از اساس اشتباه خواند و گفت: وقتی مجموعه‌ای دچار آلودگی باشد در نهایت با ادغام آن با دیگر مجموعه‌ها این آلودگی به سایر نقاط نیز منتقل می‌شود درست همان چیزی که با تشکیل غیرقانونی شعبات موسسه مالی کاسپین در مشهد و دیگر شهرها اتفاق افتاد.

شکری با اشاره به رقم سودهای بالای موسسه مالی و اعتباری کاسپین افزود: از مواردی که موجب رغبت بسیار زیاد سپرده‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این موسسه شد اعطای سودهای بسیار بالا به سپرده‌ها بود به‌همین خاطر بیشترین ارقام بدهی نیز به زمان تشکیل موسسه کاسپین بر می‌گردد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس گفت: طبق رایزنی‌های نماینده مردم مشهد در مجلس با مدیران ۴ شعبه از موسسه کاسپین، آن‌ها تراز مالی خود را مثبت خوانده و اعلام کرده بودند در صورت مسدود نشدن حساب‌ها توسط بانک مرکزی و قوه قضائیه می‌توانند با همان رویه به کار خود ادامه دهند.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی