مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
منوچهر جمالی سوسفی
منوچهر جمالی سوسفی
نماینده مردم رودبار

کد خبر : ۱۴۰۹۶
زمان انتشار : ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۳

منوچهر جمالی:

بیش از ۸۵ درصد زیتون کشور در رودبار تأمین می‌شود / عبور آزاد راه در رودبار ۳۵۰۰ شغل را تهدید می‌کند

نماینده مردم رودبار با اشاره به عبور آزاد راه قزوین رشت در محدوده بازار زیتون این شهرستان گفت: عبور آزاد راه از حاشیه بازار رودبار ۳۵۰۰ نفر شغل مستقیم را تهدید می‌کند.

به گزارش   منوچهر جمالیبازار زیتون شهرستان رودبار را از جمله بازارهای استراتژیک و تامین زیتون و روغن استحصال شده آن برشمرد و اظهار داشت: بازار زیتون در رودبار منحصر به شهرستان و استان گیلان نیست بلکه بیش از ۸۵ درصد زیتون و روغن زیتون مورد نیاز کشور در رودبار تامین می شود.

وی افزود: بازار زیتون رودبار یک بازار ملی و کشوری است و بسیاری از مردم ایران سفارشات خرید خود را برای زیتون از رودبار انجام می دهند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه برند زیتون و روغن آن منحصرا مربوط به رودبار است، گفت: حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم در بازار زیتون رودبار فعال هستند و کسب روزی می کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به عبور آزاد راه در حاشیه شهرستان رودبار و ضرورت بازنگری در تغییر مسیر و حفظ بازار زیتون کشور مطرح کرد: اگر بازار زیتون رودبار آسیب ببیند دولت توان برقراری شغل برای حجم بالای مردم کار از دست داده رودباری را ندارد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان عبور شریان اصلی و ارتباطی قزوین به رشت در محدوده شهر های منتهی به رودبار را از نابودی بازار در آن مناطق نام برد و گفت: برای لوشان، رستم آباد و منجیل بازار زیتون تحت شعاع قرار گرفته و در زمانی هستیم که امکان احیاء بازار در آن مناطق وجود ندارد چون در دوران غیر نمایندگی ما این اتفاق افتاده و نمی توان جلوی آن را گرفت.

جمالی با اذعان به اینکه شرایط بازار رودبار با سایر بازارهای زیتون در این شهرستان کمی متفاوت است، افزود: برای اینکه آزاد راه از داخل بازار زیتون عبور کند جلسات فراوانی را از شهرستان تا استان و کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی، نوبخت و معاونین وزیر راه داشته ایم و همه به این نتیجه رسیده اند که باید بازار زیتون رودبار با گذر آزادرا در داخل بازار حفظ شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه با هماهنگی های صورت گرفته مقرر شده تا مسیر رفت و برگشت آزاد راه و رمل های ورودی و خروجی آن از داخل بازار و بالعکس را در رودبار داشته باشیم، گفت: تونل هایی که هم اکنون در حال حفر هستند نهایتا با طرح و برنامه هایی که قبلا شرکت های زیر مجموعه راه و شهرسازی داشتند به این نتیجه رسیده اند که می توانند بازار را حفظ کنند.

8 دی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی