مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۲۰۳۳۳
زمان انتشار : ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳

اسدالله عباسی:

بیشتر سفارت‌خانه‌ها برای مسئولان سفارتی اقتصادمحور شده است/ عملکرد اقتصادی سفارت‌خانه‌ها به ملت و مجلس گزارش شود

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اقتصادمحور شدن فعالیت‌های سفارت‌خانه‌ها برای مسئولان سفارتی گفت: باید عملکرد اقتصادی سفارت‌خانه‌ها به ملت و مجلس گزارش شود تا میزان ناکارآمدی و موفقیت آن‌ها مشخص شود.

به گزارش  اسدالله عباسی با اشاره به معضلات ساختاری سفارت‌خانه‌ها، اظهار کرد: ما در ساختار سفارتخانه‌ها ایران مشکل‌داریم گرچه تغییراتی صورت گرفته و شرایط کمی بهبودیافته است.

وی بابیان اینکه ما انتظار بیشتری از سفارتخانه‌های ایران داریم، افزود: برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و رفع ابهامات سرمایه‌گذاران در کشور باید اقدامات عاجلی از سوی سفارت‌خانه‌های ایران صورت گیرد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از عملکرد شخصی نگری مسئولان سفارت‌خانه‌ها در بعد اقتصادی انتقاد کرد و گفت: بیشتر سفارت‌خانه‌های ایران در خارج از کشور برای مسئولان سفارت‌خانه‌ها فعال‌شده و منفعت اقتصادی برای آن‌ها شخصی شده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: کسانی که در سفارت‌خانه‌ها هستند دنبال تجارت، کسب مال و فعالیت‌های اقتصادی خود تلاش می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به لزوم تغییر ساختار در سفارت‌خانه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی آن‌ها تأکید کرد و گفت: باید تغییر ساختارها در سفارت‌خانه‌ها سرعت بیشتری بگیرد و در فعالیت اقتصادی باید نتایج مطلوب‌تری از آن‌ها گزارش شود.

عباسی بابیان اینکه عملکرد سفارت‌خانه‌ها در بعد اقتصادی مشخص نیست و مبهم است، خاطرنشان کرد: باید نظارت‌ها بر سفارت‌خانه‌های ایران افزایش پیدا کند و عملکردشان نیز گزارش شود تا توفیقات و یا ناکارآمدی‌ها در عملکردهای آن‌ها سنجیده شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان به‌ضرورت گزارشگری سفارتخانه‌ها به مجلس و ملت تأکید کرد و گفت: تاکنون گزارش و خروجی کاری از سفارت‌خانه‌ها شاهد نبودیم و باید هر چه سریع‌تر گزارش از عملکرد چندساله سفارت‌خانه‌ها منتشر شود تا مجلس و ملت از عملکرد آن‌ها مطلع شود.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی