مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۲۹۰۴۵
زمان انتشار : ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲

اسدالله عباسی:

بسیاری از مدیران مدارس ‌با کمبود بودجه شدید‌ مواجه‌اند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بسیاری از مدیران مدارس که با کمبود بودجه شدیدی مواجه‌اند برای اداره مدرسه خود، یا دست به دامان اولیاء دانش آموزان شده‌اند.

به گزارش   اسدالله عباسی اظهار داشت: امیدواریم بودجه پیشنهادی دولت، عملیاتی و واقعی‌تر از بودجه سال ۹۶ باشد که بتواند خلاء‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه را به‌خوبی پر کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جای تقدیر دارد از اینکه دولت بودجه پیشنهادی خود را سر وقت تحویل مجلس می‌دهد اما انتظار می‌رود که منطقی و درست بوده و بودجه جاری نیز با افزایش مواجه نباشد.

عباسی خاطرنشان کرد: در مورد بودجه در بخش‌های عمرانی نیز انتظار مجلس و نمایندگان این است که از ارائه بودجه حبابی پرهیز شده و به‌صورت کاملاً عملیاتی ارائه شود تا مانند سال قبل تنها شاهد تحقق ۳۰ الی ۴۰ درصدی آن نباشیم.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس افزود: امیدواریم رئیس جمهور بتواند با توزیع مباحث مربوط به عملکرد بودجه سال ۹۶، مجلس شورای اسلامی را برای تایید و تصویب بودجه پیشنهادی دولت مجاب کنیم تا در اسرع وقت به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: چندین ماه است نیروهای ستادی آموزش و پروش و همچنین نیروهای حق التدریسی دستمزد خود را دریافت نکرده و با تاخیر در پرداخت‌ها مواجه هستند که انتظار است دولت نسبت به رفع این مشکل سریعاً اقدام کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس خاطرنشان کرد: عدم پرداخت سرانه دانش آموزی و بودجه مدارس نیز از جمله مشکلات عدیده‌ای است که سیستم آموزش و پرورش کشور را بسیار آزار می‌دهد و باید در بودجه سال آینده این نواقص بزرگ و آزاردهنده برطرف شوند.

عباسی با اشاره به مشکلات مدیران مدارس کشور عنوان کرد: بودجه مدارس بسیار پایین و گاهی اوقات به‌صورت کاملاً منفی است و جای تاسف است که دائماً از گوشه و کنار کشور اخباری مبنی بر عدم توانایی اداره مدارس به‌علت کمبود بودجه می‌شنویم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: در حال حاضر بسیاری از مدیران مدارس که با کمبود بودجه شدیدی مواجه‌اند برای اداره مدرسه خود، یا دست به دامان اولیاء دانش آموزان شده و یا از بودجه شخصی، اقدام به اداره مدارس مورد نظر کرده‌اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: بودجه تخصیص یافته به مدارس به‌هیچ عنوان کافی و رضایت‌بخش نیست همچنین حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری ناچیز است که می‌بایست همسان‌سازی حقوق بر اساس قانون برنامه ششم انجام شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس خاطرنشان کرد: امیدواریم در بودجه پیشنهادی دولت برای سال آینده در مورد تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی، آموزش دهنده‌ها و معلمان پیش دبستانی نیز برنامه‌های درست و منطقی پیش بینی شده باشد تا دیگر شاهد نارضایتی آنان نباشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به عدم تعیین تکلیف مدیران فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و افزود: باید بودجه لازم برای تعیین تکلیف سریع مربیان فنی و حرفه‌ای که در آزمون مربوطه شرکت کرده ولی هنوز مراحل استخدام خود را طی نکرده‌اند، تصویب و در اسرع وقت اجرایی شود.

عباسی با اشاره به بودجه آموزش و تحقیقات عنوان کرد: برای بازدهی بیشتر، بودجه این بخش‌ها باید به‌صورت عملیاتی و تخصیص یافته باشد و در پی آن نیز دستگاه‌ها مکلف به صرف بودجه مورد نظر در بخش‌های تحقیق و پژوهش شوند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان داشت: انتظار اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از دولت این است که برای کارایی بهتر در بخش‌های آموزش و پرورش و آموزش عالی، بودجه در این بخش‌ها به‌صورت واقعی و درست پیش بینی شود.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی