مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۱۵۷۳۲
زمان انتشار : ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

محمود شکری:

برنامه ششم نگاه ویژه‌ای به صنایع دستی دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی برای تدوین بخش هایی از برنامه ششم نگاه ویژه ای به توسعه صنایع دستی برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی داشته است.

به گزارش  برنامه گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت و گو با موضوع صنایع دستی ابزاری منحصر به فرد در اقتصاد مقاومتی با حضور حسینی، هنرپیشه و شیشه گر و ارتباط تلفنی با محمود شکری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس روانه آنتن شد.

محمود شکری نماینده مردم طوالش در مجلس شورای اسلامی، در ارتباط تلفنی با برنامه اظهار کرد: تمام قوانین تصویب شده در مجلس در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است و در چند مورد دولت قوانین موجود را برخلاف تولید دانست و در سال ۹۴ لایحه ای را تحت عنوان رفع موانع تولید به مجلس شورای اسلامی تقدیم نمود.

وی افزود: مجلس این لایحه را در دستور کار قرار داد و به سرعت مورد بررسی قرار گرفت و برای اجرا ابلاغ گردید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هدف اقتصاد مقاومتی را عدم نگاه به خارج و تکیه بر توان داخل دانست و بیان کرد: صنایع دستی بیش از هرصنعتی کشور را به اصل اقتصاد مقاومتی نزدیک می کند، از این رو در برنامه ششم به خوبی به تولیدات روستایی و عشایر پرداخته شد.

شکری ادامه داد: در بخش کارگاه‌های روستایی که در برنامه ششم توسعه گنجانده شده بر تولیدات این بخش تاکید شده است چرا که بیشترین صنایع دستی در حال حاضر در روستاها تولید می شود.

وی تاکید کرد: در یکی از مواد برنامه ششم دولت مکلف شده است هرسال زیرساخت پنج هزار روستا را برای تولیدات و کارگاه های تولیدی کوچک بر مبنای اقتصاد مقاومتی آماده کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، به ایجاد کارگاه های کوچک صنایع دستی در روستاها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تسهیلات ارزان قیمت به صنعتکاران روستایی اعطا می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: طرح روستای بدون بیکار در برنامه ششم توسعه گنجانده شده است که مسئولین اقدامات خوبی در این راستا انجام داده اند و در حال پیگیری است.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی