مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدحسین قربانی
محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه

کد خبر : ۱۴۰۹۹
زمان انتشار : ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۳

محمدحسین قربانی:

برخی مدیران کل در استان کارآمد نیستند | حامی انتصاب مدیران جوان هستم

قربانی گفت: وظیفه ما نظارت است، هرچند که برای انتخاب مدیران نظر می دهیم و نگاه خود را اعلام میکنیم اما آنچه که برای ما مهم است کارآمد بودن و ترجیحا بومی بودن مدیران به علاوه استفاده از نیروهای جوان تر است که قطعا همین ها به تحول و پیشرفت استان کمک خواهد کرد.

به گزارش  محمد حسین قربانی نماینده مردم شریف آستانه اشرفیه و کیاشهر در خصوص مراسم تنفیذ و تغییرات در کابینه دوازدهم به گفت: خوشحالیم که روز گذشته بر طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط رهبر معظم انقلاب انجام شد.

در این مراسم صحبت های بسیار شفاف و همه جانبه ایی از سوی مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور مطرح شد که یقینا راه گشای بسیاری از مسائل خواهد بود.

وی در ادامه افزود: با توجه به قول و فعل هایی که شخص آقای رئیس جمهور دادند، قطعا در زمینه تشکیل کابینه رویکردشان به جوان گرایی و فعال بودن و میدانی بودن و مولفه هایی که رهبری برای مدیران ارشد کشور تبیین کردند در نگاه رئیس جمهور محترم لحاظ خواهد شد.

نشستی هم که بنده با چندنفر از همکاران ایشان در دولت، از جمله دکتر واعظی، دکتر نوبخت و دکتر جهانگیری داشتم بر همین اصل صحه گذاشتند. و بنای ایشان اینست که در کابینه جدید جوانگرایی صورت بگیرد و به هرحال شعارهایی که در زمینه اقتصاد، معیشت و رفع بیکاری جوانان دادند، در دستور کار قرار گیرد.

قربانی گفت: از قرائن معلوم ۹ وزیر در دولت جدید تغییر خواهد کرد و برنامه ایشان نیز رویکرد به سمت جوانان متعهد و کارآمد و همسو با نگاه دولت خواهد بود. به هرحال تجربه گران سنگی بوده که در چهل سال، در هرکجا که کار به جوانان سپرده شده، موفق تر بودیم.رییس مجمع نمایندگان استان گیلان در پاسخ به این سوال  که در پی تغییرات در کابینه آیا در استان نیز به تغییرات نیازمندیم افزود: نقل قولی بسیار زیبا و کارشناسی در چند روز گذشته حجت السلام ناطق نوری بیان کردند، مبنی بر اینکه عمر مدیریت تا یک زمانی است، این حرف بسیار درست و منطقی است و هرکسی یک ظرفیتی دارد. الان در گیلان نیز تقریبا به همین منوال است. بسیاری از مدیران کل، کارآمد نیستند یا به هرحال تمام داشته های خود را بعد از چندین سال در یک فضایی گذاشتند. و حال نیز نیاز به یک رویکرد دیگری در استان گیلان است.

بنده فکر میکنم با همان نگاهی که رئیس جمهور در کلان برای دولت دارد، وزرا نیز باید همین نگاه را در استان ها، از جمله استان گیلان داشته باشند.

چرا که این رویکردها به نفع همه استان هاست، مضاف بر اینکه باید از تجربه مدیران گذشته نیز درس گرفت.

وی در خصوص استفاده از مدیران جوان در استان اذعان داشت: مجمع نمایندگان گیلان خیلی بنا ندارند در کار اجرا و انتخاب مدیران دخالت کنند، چرا که سابقه ایی در مجلس گذشته داریم که هرکجا مجمع نمایندگان ورود کرده یک اختلاف نظراتی بین خود مجمع نمایندگان بوده که حالا به یک فضاهای سیاسی منتسب می شوند. به هرحال وظیفه ما نظارت است، هرچند که برای انتخاب مدیران نظر می دهیم و نگاه خود را اعلام میکنیم اما آنچه که برای ما مهم است کارآمد بودن و ترجیحا بومی بودن مدیران به علاوه استفاده از نیروهای جوان تر است که قطعا همین ها به تحول و پیشرفت استان کمک خواهد کرد.

تدبیر شرق : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی