مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
حسن خسته‌ بند
حسن خسته‌ بند
نماینده مردم بندرانزلی

کد خبر : ۳۱۰۰۷
زمان انتشار : ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵

حسن خسته بند:

برخی از پروژه‌های نیمه کاره عمرانی کشور مستهلک شده‌اند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بسیاری از پروژه‌های عمرانی کشور در صورت عدم تامین اعتبارات لازم مستهلک شده و به آثار باستانی تبدیل می‌شوند.

به گزارش  حسن خسته بند اظهار داشت: بسیاری پروژه‌های عمرانی در سطح کشور که تعدادشان به ۶۵ هزار می‌رسد برای اتمام عملیات ساخت به اعتباری بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارند در غیر این صورت در طول سالیان متمادی به‌علت طولانی شدن زمان اجرا به آثار باستانی تبدیل می‌شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به تعداد پروژه‌های نیمه تمام در کشور و با احتساب اینکه اگر در طول مدت اجرای این پروژه‌ها تا مراحل پایان کار قیمت مصالح افزایش پیدا نکرده و اعتبارات دولتی هم کاهش نداشته باشند حداقل ۲۰ سال زمان برای اتمام آن‌ها نیاز است.

خسته بند با اشاره به ضرورت مشارکت بخش خصوصی در این بخش افزود: با افزایش زمان اجرای عملیات، دیگر این پروژه‌ها دارای توجیه اقتصادی نیستند به‌همین خاطر طی هماهنگی مجلس و دولت مقرر شد تا با واگذاری آن‌ها به بخش خصوصی و مشارکت سرمایه‌گذاران، تحرک لازم در این بخش ایجاد شود.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس عنوان کرد: با وجود تمهیدات اتخاذ شده در دولت تاکنون شاهد توفیق آن‌چنانی در این بخش نبوده‌ایم همچنین عدم وجود اعتبارات لازم برای به حرکت درآوردن پروژه‌ها و وجود طلب‌های چندین هزار میلیارد تومانی پیمانکاران نیز به مشکلات عدیده این بخش افزوده است.

وی با اشاره به وضعیت ساخت و سازهای خصوصی در کشور خاطرنشان کرد: وجود رکود در بخش ساختمان و ساخت و سازهای خصوصی نیز کاملاً مشهود است و با توجه به ظرفیت‌های بسیار عظیمی که این حوزه در خصوص اشتغالزایی دارد رکود حاکم بر آن می‌تواند تاثیرات منفی در جامعه ایجاد کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر نقش تعیین کننده بخش عمران در کشور بیان داشت: ایجاد رونق مطلوب در حوزه ساخت و سازها در کشور قطعاً منجر به تحرک فزآینده در سایر بخش‌های مختلف جامعه می‌شود و در حل مشکل تورم، کاهش رکود در کشور و ایجاد اشتغال پایدار تاثیر مهم و به‌سزایی دارد.

خسته بند در مورد وجود نظارت‌های لازم در بخش ساخت و سازها ابراز داشت: تاکنون با وجود تمام تذکرات داده شده از سوی مجلس گوش شنوایی در این خصوص برای شنیدن وجود ندارد بنابراین نظارت‌های کافی نیز در روند اجرای برخی سازه‌ها در کشوراعمال نشده  و از استاندارد مطلوب برخوردار نیست.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

حسن خسته‌ بند
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی
حسن خسته‌ بند
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت دولتی
تاریخ تولد
۱۳۳۶ خورشیدی
محل تولد
بندرانزلی، گیلان

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی