مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدصادق حسنی جوریابی
محمدصادق حسنی جوریابی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۱۰۵۰۷
زمان انتشار : ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

محمدصادق حسنی:

برخی از اعضای کابینه یازدهم از روی رفع تکلیف وزیر شده‌اند/ بزرگ‌ترین ضعف دولت واردات بی‌رویه و قاچاق است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از اعضای کابینه دولت یازدهم از روی رفع تکلیف وزیر شده‌اند.

به گزارش  محمدصادق حسنی بابیان اینکه اولین توصیه بنده به رئیس‌جمهور برای تشکیل کابینه جوان‌گرایی در وزرای دولت است، اظهار کرد: بالا بودن سن وزرا و همچنین مدیران تکراری باعث خستگی در بین مردم می‌شود.

وی بابیان اینکه نباید در کل چهار سال اول دولت روحانی از وزرای مسن و باسابقه استفاده می‌شد، افزود: معمولاً دولت‌هایی که سرکار می‌آیند از مدیرانی استفاده می‌کنند که تجربه داشته باشند تا خیالشان راحت باشد و بعدازآن به جوان‌گرایی می‌روند اما متأسفانه آقای روحانی این کار را نکرده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه روحانی باید در تشکیل کابینه، وزرای خود را جوان کند، گفت: بعضی از وزرای فعلی حس کار کردن ندارند و صرفاً جهت رفع تکلیف وزیر شده‌اند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه مردم ازجمله بیکاران با این‌گونه وزیران اذیت می‌شوند و مملکت عقب می‌افتد، تصریح کرد: باید از مدیران متخصص استفاده شود نه اینکه صرفاً مدیران سیاسی محض باشند.

حسنی بزرگ‌ترین مشکل دولت یازدهم را قاچاق و واردات بی‌رویه نام برد و گفت: بزرگ‌ترین ضعفی که در حال حاضر وجود دارد و در دولت دوازدهم باید رفع شود واردات بی‌رویه و قاچاق است.

وی با اعلام اینکه قاچاق کار را تعطیل کرده و اشتغال را از پا درآورده است، خاطرنشان کرد: شرکت‌ها و کارخانجات ما توان رقابت با غول‌های جهانی را ندارند.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: امکان ندارد تولیدکننده‌های ما که تسهیلات خود را از بیت‌المال گرفته‌اند با غول‌های بزرگ تولیدی ازجمله چین، آلمان و آمریکا و غیره رقابت کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس باز کردن درب برای ورود کالاهای خارجی را رقابت ناسالم و ظالمانه دانست و گفت: نباید شرکت‌های نوپا و تازه خود را در مقابل شرکت‌های بزرگ جهانی قرار داد.

حسنی با تأکید بر اینکه فقط باید قاچاق و واردات بی‌رویه کنترل شود، تصریح کرد: طبیعی است شرکت‌های ایرانی تازه‌کار در این رقابت شکست بخورند، ورشکسته شوند و بیت‌المال حیف‌ومیل شود.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت