مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۱۴۳۶۰
زمان انتشار : ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵

اسدالله عباسی:

با دیپلماسی می‌توانیم آمریکا را در جهان رسوا کنیم/ آمریکا در برجام داشته‌هایمان را گرفت و ما را خلع سلاح کرد

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه آمریکا در برجام داشته‌هایمان را گرفت و ما را خلع سلاح کرده، گفت: با دیپلماسی هوشمندانه می‌توانیم آمریکا را در جهان رسوا کنیم.

به گزارش  اسدالله عباسی بابیان اینکه فرقی نمی‌کند در آمریکا چه کسی رئیس‌جمهور باشد و همیشه دشمن ایران است، اظهار کرد: آمریکا با اساس و اصل انقلاب اسلامی مشکل دارد و یقیناً تا ابد مسائل با ایران و آمریکا قابل‌حل نخواهد بود.

وی اختلافات بین دو کشور ایران و آمریکا را منحصر به اختلافات سیاسی بین دولت‌ها ندانست، افزود: آمریکا با ایدئولوژی، باورها، ارزش‌های انقلاب اسلامی و اعتقادات ما مشکل اساسی دارند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه آمریکا چند سالی است ما را معطل خودکرده است، گفت: در برجام آمریکا آنچه ایران داشت گرفت و ما را خلع سلاح کرد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترفندهای سیاسی و حقه‌بازی آمریکا در ایران، افزود: تحریم‌های ناجوانمردانه و یک‌طرفه آمریکا علیه ایران قابل‌قبول نیست و هرروز ما شاهد یک نوع تحریم با بهانه‌های متفاوت هستیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام وقیحانه آمریکا مبنی بر اینکه تحریم‌هایشان مربوط به حقوق بشر است، خاطرنشان کرد: در شرایط بحرانی از برجام قرار داریم و باید هوشمندانه عمل کنیم.

عباسی بابیان اینکه نباید احساساتی شد و کارهای عجولانه انجام داد، مطرح کرد: باید از ابزارهای قانونی تعبیه‌شده در مجامع بین‌المللی استفاده کنیم و در جهت رفتار غیرانسانی آمریکا که تمام سعی آن بر این است تا ایران اسلامی را در شرایط سخت قرار دهد عبور کنیم.

وی با تاکید بر تحقق شعار سال و تکیه بر مباحث اقتصادی گفت: باید با اتحاد، وحدت و هم‌دلی همه‌ی مردم و مسئولین بتوانیم شعارهای اقتصادی مقام معظم رهبری که چندین سال پیاپی تکرار می‌شوند را جامه عمل بپوشانیم.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی تکیه بر اقتصاد مقاومتی را موجب سربلند شدن در شرایط تحریمی آمریکا علیه ایران برشمرد و افزود: باید روزنه‌ها و راه‌های آسیب‌پذیر خود را ببندیم و در مقابل نقض عهدهای آمریکا عمل متقابل انجام دهیم.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ما می‌توانیم از طریق دیپلماسی آمریکا را در جهان رسوا کنیم، گفت: در سفر اخیری که به کره جنوبی داشتیم اعلام کردیم که رفتار آمریکا موجب شده تا هیچ‌گاه کره شمالی پای میز مذاکره‌کننده حاضر نشود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ایران به کشورهای ۱+۵ اعتماد کرد و تمام عملیات هسته‌ای را تعطیل و بسیاری از آن‌ها را امحا اما در مقابل آمریکا برجام را نقض و تحریم‌های خود را با شدت بیشتری در حال ادامه دادن هستند.

عباسی بابیان اینکه کره شمالی دارای سلاح‌های هسته‌ای است درحالی‌که ایران تنها به فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای دست‌یافته بود، گفت: فعالیت‌های هسته‌ای ایران بر اساس NPT بود اما دشمنان انقلاب اسلامی و صهیونیست جهانی تحرکات خاص خود را دارند و به رفتارهای ظالمانه خود ادامه می‌دهند.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی