مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدمهدی افتخاری
محمدمهدی افتخاری
نماینده مردم فومن و شفت

کد خبر : ۱۳۰۶۳
زمان انتشار : ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷

محمدمهدی افتخاری:

با احیای رسوم بومی محلی معرف استعدادهای شهرستان باشیم/ توانمندی‌های شهرستان شفت تقویت شود

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تقویت توانمندی‌های شفت، گفت: باید با احیاء رسوم بومی و محلی معرف استعدادهای خود و شهرستان باشیم.

به گزارش   حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدمهدی افتخاری در حاشیه برگزاری جشنواره جوکول شفت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خدای را شکر می‌کنیم که توانسته‌ایم در مراسمی شرکت کنیم که در حال فراموشی در رسوم ما بود.

وی بابیان اینکه شفت یکی از بهترین شهرستان‌های کشور با داشتن جاذبه‌های گردشگری و آیین‌های بومی و محلی است، افزود: شفت علیرغم داشتن قشر فرهیخته و نخبه در جامعه از جاذبه‌هایی برخوردار است که باید به همگان معرفی شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه باید آداب و سنن بومی ما به دست خودمان احیا شود، گفت: اگر معتقد باشیم که کسانی از بیرون بیایند و آداب ما را زنده کنند اشتباه محض است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر معرفی توانمندی‌های کشاورزی ازجمله برنج شهرستان شفت، خاطرنشان کرد: باید فرهنگ برنج‌کاری در شفت تکریم و ما شاهد تقویت توانمندی در روستاهای شهرستان باشیم و نباید روستائیان ما ملزومات خود را از شهر تأمین کنند.

افتخاری با انتقاد از تولید زباله در سطح روستاها گفت: روستایی امروز نباید محیط‌زیست خود را تخریب و زباله‌های خود را در طبیعت رها کند.

وی افزود: منابع طبیعی ما باید موردتکریم قرار گیرد چون احیاء محیط‌زیست در حقیقت احیای خود ما است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر احترام و اهتمام به مسئولین و خدمتگزاران صدیق نظام بیان کرد: شرف، آبرو و عزتی که خداوند به برکت خون شهدا به ایران اسلامی بخشیده نیازمند تکریم و تقدیر است.

افتخاری بابیان اینکه در بسیاری از کشورها رفاه موجود است اما هیچ‌چیز سنتی در آن وجود ندارد، گفت: باید آداب و سنن موجود در منطقه حفظ شود و لازم است تکرار چنین جشنواره‌هایی ادامه پیدا کند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه باید با استفاده از جاذبه‌های بومی و محلی معرف استعدادهای خود و شهرستان باشیم تصریح کرد: باید از همه‌کسانی که شرایطی را برای معرفی آداب و سنن و همچنین استعدادهای شهرستان تلاش می‌کنند تقدیر و تجلیل کرد.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار