مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدحسین قربانی
محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه

کد خبر : ۳۲۰۷۸
زمان انتشار : ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰

محمدحسین قربانی:

باید مطالبات فرهنگیان به‌موقع پرداخت شود/ برخی از جریانات آموزش‌وپرورش را هیزم سیاسی می‌بینند

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی بر پرداخت به‌موقع مطالبات فرهنگیان تاکید کرد و گفت: برخی از جریانان آموزش‌وپرورش را هیزم سیاسی می‌بینند که باور داریم این نگاه باید از آموزش‌وپرورش برداشته شود.

به گزارش   محمدحسین قربانی در گردهمایی هفته شوراهای آموزش‌وپرورش استان گیلان در دهکده ساحلی زیباکنار اظهار کرد: شورای آموزش‌وپرورش یک‌نهاد قانونی برای پیشرفت و توسعه و محیا کردن زیرساخت‌های آموزش‌وپرورش است.

وی بابیان اینکه دستگاه آموزش‌وپرورش بزرگ‌ترین دستگاه اجرایی در کشور است، افزود: بیش از چهل میلیون نفر از ملت ایران با آموزش‌وپرورش در ارتباط هستند و این بیانگر بزرگ بودن این دستگاه اجرایی هست.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه حدود ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در کشور وجود دارد، گفت: حدود یک‌میلیون نفر فرهنگی در سطح وزارت آموزش‌وپرورش مشغول به امر تعلیم و تربیت هستند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در خانواده آموزش‌وپرورش قریب به ۲۵ میلیون نفر از خانواده‌های دانش‌آموزان حضور دارند که حلقه تنگاتنگی را به وجود آورده‌اند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه ویژه به آموزش‌وپرورش بیان کرد: نگاه امام خمینی و رهبر معظم انقلاب به آموزش‌وپرورش و جایگاه تعلیم و تربیت نگاه ویژه‌ای است و آن را سنگربان فرهنگ یک کشور قلمداد می‌کنند.

قربانی با تاکید بر اینکه همه موظفیم تا به جایگاه تعلیم و تربیت کمک کنیم، گفت: نگاه مجلس به آموزش‌وپرورش نگاه ویژه است و یکی از کمیسیون‌های تخصصی موجود در مجلس که بسیار فعال و اثرگذار هم هست، کمیسیون آموزش و تحقیقات است.

وی بابیان مجلس در هر عرصه‌ای برای حمایت پیشگام است، افزود: درزمینهٔ تغییر برخی از قوانین آموزش‌وپرورش مجلس آمادگی کامل دارد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ظرفیت آموزش‌وپرورش در حال حاضر ظرفیت خوب و مطلوبی است، خاطرنشان کرد: اگر حلقه آموزش‌وپرورش با مجلس تنگ‌تر باشد بهره‌مندی وزارتخانه از قانون‌گذاری حتی در تأمین منابع مالی بیشتر خواهد بود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید مطالبات فرهنگیان به‌موقع پرداخت شود، گفت: فرهنگیان و مدیران جامعه فرهنگی را باید بر اساس اسناد بالادستی دیده شوند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نباید نگاه سیاسی در آموزش‌وپرورش حاکم باشد، گفت:  برخی از جریانان آموزش‌وپرورش را هیزم سیاسی می‌بینند اما باور داریم این نگاه باید از آموزش‌وپرورش برداشته شود.

قربانی با تاکید بر اینکه معلمی شغل انبیا است، گفت: تنوع مدارس در آموزش‌وپرورش از جهتی یک فرصت و از جهتی یک تهدید هست و باید طبقه‌بندی‌های مدارس دولتی، غیردولتی، تیزهوشان و غیره باید بر اساس سیاستی درست مدیریت شود.

انتهای پیام/

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی