مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
منوچهر جمالی سوسفی
منوچهر جمالی سوسفی
نماینده مردم رودبار

کد خبر : ۱۳۸۹۴
زمان انتشار : ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱

منوچهر جمالی:

باید ضعف‌های طرح تحول سلامت رفع و هزینه‌ها صحیح مدیریت شوند

جمالی گفت: باید ضعف‌های طرح تحول سلامت رفع و هزینه‌های آن صحیح مدیرت شوند.

به گزارش  منوچهر جمالی ، به ضروت توجه تدوین قوانین و اجرای آن با اسناد بالا دستی تاکید کرد و اظهار داشت: توجه به اسناد بالا دستی در تمامی اقداماتی که در کشور در حال اقدام است باید مد نظر قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه همه در تلاشند تا پیشبرد امور کشور برمبنای اسناد بالا دستی رقم بخورد، افزود: تاکنون برنامه های اجرایی کشور سعی بر منطبق بودن با اسناد بالادستی نظیر سند چشم انداز توسعه ۱۴۰۴ بوده و یقینا در آینده نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:در کمیسیون بهداشت و درمان سعی شده تا مجموع اقدامات و مصوبات با توجه به اسناد بالا دستی و در صورت امکان اجرایی انجام شود.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی همچنین به طرح تحول سلامت و منطبق بودن آن با سند چشم انداز توسعه اشاره و اظهار کرد: ما باید نقاط قوت طرح جامع سلامت را حفظ کنیم و کسری ها و ضعف هایی که وجود دارد را رفع نماییم.

جمالی با اشاره به ضعف طرح تحول سلامت در بخش پزشک خانواده مطرح کرد: باید پزشک خانواده در طرح تحول سلامت به شکل ویژه دیده شود و نظام ارجاع طبق قانون اجرایی شود.

وی همچنین به ضرورت مدیریت صحیح منابع مالی در طرح تحول سلامت نیز اشاره کرد و گفت: باید نظارت بیشتری در هزینه هایی که در طرح تحول سلامت می شود صورت بگیرد و ما موظفیم با نظارت مکفی هزینه های اضافه از طرح تحول سلامت را حذف کنیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان خاطرنشان کرد: اگر هزینه ها در طرح تحول سلامت مدیریت شود و هزینه به صورت مکفی و به اندازه در بخش های سلامت صرف شود می توانیم به مطالبات بیشتر مردم در بخش سلامت بپردازیم.

نماینده مردم رودبار در خانه ملت با بیان اینکه هزینه طرح تحول سلامت مقرر شده بود از یک درصد محل ارزش افزوده و ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها تخصیص پیدا کند، مطرح کرد: اگر اعتبارات بخش سلامت از هدف مندی یارانه ها به صورت کامل پرداخت می شد مشکلات مالی مراکز درمانی حل می شد و اکنون مردم با مشکلات کمتری روبرو بودند.

8 دی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی