مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدصادق حسنی جوریابی
محمدصادق حسنی جوریابی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۸۵۸۶
زمان انتشار : ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳

محمدصادق حسنی:

بانک کشاورزی نامش را عوض کند/دست نیاز کشاورزان گیلانی به سمت بازار

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: بانک کشاورزی نام خود را عوض کند، چرا که این بانک تنها کاری که نمی‌کند دادن تسهیلات به کشاورزان و فعالان این بخش است.

به گزارش  محمدصادق حسنی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۱۳ تیرماه) در نطق میان‌دستور صحن علنی مجلس با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند برنده اصلی انتخابات مردم بودند و این برنده بودن زمانی معنای واقعی پیدا می‌کند که همه بپذیریم که روحانی رئیس‌جمهور همه مردم ایران است نه فقط ۲۴ میلیونی که به او رای داده‌اند.

وی افزود: بر پایه این نگاه همه ما موظف هستیم صمیمانه دست یاری به سوی دولت بدهیم تا بتواند از عهده برآورده کردن مطالبات مردم بر آید.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: من از رئیس‌جمهور می‌خواهم تا با کمک تیم کارشناسی و کابینه خود و البته با همکاری نمایندگان مجلس، برداشت خود از مطالبات مردم را  تدوین کند تا مردم بدانند درک درستی از خواسته‌های‌شان در دولت وجود دارد و از طرف دیگر دولت‌مردان و مجلسی‌ها نیز بفهمند که در چه مسیری باید حرکت کنند.

حسنی با انتقاد از مدیران دولتی در دولت یازدهم اظهار داشت: متاسفانه هم‌اکنون در سطوح مختلف مدیریتی دولت از کابینه گرفته تا مدیر استان‌ها و شهرستان‌ها افرادی جا خوش کردند که هیچ اعتقادی به اهداف و برنامه‌های رئیس‌جمهور ندارند و یا بی‌تفاوت و یا بعضا مخالف دولت هستند.

وی افزود: بسیار طبیعی است که این افراد هرگز اجازه نخواهند داد که رئیس‌جمهور و دولت او در پیاده‌سازی اهداف خود موفق باشند و باید سکان اداره امور را به افرادی داد که با اهداف دولت همسو باشند.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه کسانی که به روحانی رای نداده‌اند نیز باید حق اظهارنظر داشته باشند، تصریح کرد: دفاع از اقلیت و کسانی که به روحانی رای نداده‌اند نیز وظیفه قطعی رئیس‌جمهور است، به طوری که این گروه باید بتوانند آزادانه و در چارچوب قانون اقدامات دولت را نقد کنند، البته نقد باید منصفانه باشد و هتاکان روز قدس باید هر چه زودتر معرفی و به اقدامات آنان رسیدگی شود.

حسنی با اشاره به واسطه‌گری در بخش برنج اظهار داشت: خوب است بدانیم مصرف سالانه برنج کشور دو میلیون و ۸۰۰ هزار تن بوده که از این مقدار دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن آن در کشور تولید می‌شود و ۴۰۰ هزار تن تنها کسری تولید در کشور داریم.

وی افزود: طبق آماری که بنده از سال‌های ۸۴ تا ۹۴ گرفتم واردات برنج ما بیش از ۱۵ میلیون تن بوده، این در شرایطی است که کسری سالانه ما نیم میلیون تن در سال است.

نماینده مردم رشت در مجلس با انتقاد از واردات بی‌رویه برنج اضافه کرد: کشاورزان چرا باید با این مشکل روبرو شوند که نتوانند دسترنج خود را با قیمت مناسب بفروشند.

حسنی با اشاره به فعالیت‌های بانک کشاورزی گفت: من از بانک کشاورزی تقاضا دارم که نام خود را عوض کند، چرا که این بانک تنها کاری که نمی‌کند دادن تسهیلات به کشاورزان و فعالان این بخش است و کشاورزان حوزه انتخابیه‌ام با توجه به بالا بودن هزینه تولید می‌بایست دست نیاز به سوی بازار دراز کنند و پول با سود ۵۰ درصدی در طی ۹ ماه تأمین کنند و زمانی که محصول خود را برداشت نمود می‌بایست محصول خود را به حداقل قیمت به فروش برساند.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار