مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
سید کاظم دلخوش اباتری
سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا

کد خبر : ۳۵۲۳۳
زمان انتشار : ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷

سیدکاظم دلخوش:

 بانک مرکزی در مدیریت صحیح بازار ارز کوتاهی کرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت با اشاره به نوسانات اخیر بازار طلا و ارز در کشور گفت: بانک مرکزی در مدیریت به‌موقع و صحیح بازار ارز کوتاهی کرده است.

به گزارش   سیدکاظم دلخوش اظهار داشت: بانک مرکزی در مدیریت صحیح بازار طلا و ارز کوتاهی‌های زیادی را مرتکب شده و اقدامات اخیرش نیز جهت سر و سامان بخشیدن به این آشفته بازار داخلی نمی‌تواند تاثیر مطلوبی داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اقدامات و طرح‌های اخیر بانک مرکزی بسیار دیرهنگام و درست زمانی که بازار در آشفتگی کامل به سر می‌برد شروع شده و به عقیده بنده قادر نیست توازن مثبت و مورد انتظاری را ایجاد کند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس ابراز داشت: مشکلات بازار ارز کشور می‌تواند ناشی از عوامل متعددی باشد که آغاز سال نو میلادی، نزدیک شدن به ایام نوروز در کشور، برجام و نوع برخورد آمریکا و دول اروپایی با اقتصاد ایران از جمله آن‌ها است.

دلخوش به بحث نظارت و کنترل و اهمیت آن اشاره کرد و بیان داشت: عدم کنترل صحیح دستگاه‌های مسئول و در راس آن‌ها بانک مرکزی و صادرات و واردات کالا به داخل کشور موجب بروز تغییرات شدید و ناگهانی در بازار ارز کشور شد و آن را از توازن خارج کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: فضای روانی حاکم بر جامعه نیز یکی از عواملی است که می‌تواند در تعیین شرایط بازار طلا و ارز دخیل باشد به نحوی که برخی افراد با سوءاستفاده از شرایط و تنها برای منافع شخصی خود باعث خارج شدن بازار از حالت عادی می‌شوند.

دلخوش با اشاره به مسئولیت خطیر بانک مرکزی نیز بیان داشت: به اعتقاد بنده در شرایطی که بانک مرکزی قادر به تک نرخی کردن ارز نیست حداقل باید با اعمال نظارت‌های دقیق و ارائه راهکارهای به‌موقع سعی کند توازن مثبت و قابل قبولی را جهت کاهش تنش در بازار ایجاد کند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس اظهار داشت: بانک مرکزی تاکنون عملکرد خوبی در این مورد نداشته است و به اعتقاد بنده طرح‌ها و مکانیزم‌هایی که هم اکنون برای ساماندهی بازار طلا و ارز کشور در دست اجرا دارد نیز قادر به حل و فصل مشکلات پیش رو نیست.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی
سید کاظم دلخوش اباتری
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دانشجوی دکتری اقتصاد
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، گیلان

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی