مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۱۸۲۶۷
زمان انتشار : ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴

اسدالله عباسی:

بازنشستگی ۶۰۰ هزار نفر از فرهنگیان تا ۸ سال آینده/ رد طرح دولت درباره تعیین تکلیف حق تدریسی‌ها از سوی مجلس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در بحث تعیین تکلیف حق تدریسی‌ها آمار و تعداد دقیق نبود، اگر تعداد دقیق را اعلام بکنند وعدم مغایرت با قانون اصل 75 را نداشته باشد مشکلی ازاین‌جهت نیست و طرح تصویب می‌شود و باید برای حل این مسئله برنامه‌ریزی صورت بگیرد.

به گزارش  اسدالله عباسی در نشست خبری امروز بابیان اینکه تا سال ۱۴۰۴ حدود ۶۰۰ هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته خواهند شد اظهار کرد: جایگزین این افراد از طریق دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت‌معلم، فراخوان نیروهای علاقه‌مند فارغ تحصیل دانشگاه‌ها و کسانی که در مدارس و پیش‌دبستانی‌ها تجربه‌دارند صورت می‌گیرد.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین تکلیف بحث حق تدریسی و پیش‌دبستانی‌ها افزود: این طرح در مجلس رد شد و دلیل رد هم این بود که آموزش پرورش آمار دقیقی به کمسیون اعلام نکرد.

وی افزود: در بحث تعیین تکلیف حق تدریسی‌ها آمار و تعداد دقیق نبود، اگر تعداد دقیق را اعلام بکنند وعدم مغایرت با قانون اصل ۷۵ را نداشته باشد مشکلی ازاین‌جهت نیست و طرح تصویب می‌شود و باید برای حل این مسئله برنامه‌ریزی صورت بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بررسی صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: برای حل این موضوع در حال جمع‌بندی هستیم و تا آخر شهریور این طرح را در اختیار هیئت‌رئیسه مجلس می‌گذاریم و در آنجا تصویب و در مهرماه در صحن علنی مجلس قرائت می‌کنیم.

عباسی بابیان اینکه سهم استان گیلان در بحث نوسازی مدارس خوب، اما کافی نبود گفت: به دلیل رطوبت، ماندگاری تأسیسات کاهش پیدا می‌کند و به همین دلیل باید در بحث سازه و ساختمان یک نگاه ویژه به گیلان باشد.

وی با اشاره به اینکه در بحث تجهیز نوسازی مدارس سه میلیارد دلار تصویب‌شده است افزود: مدارس باید استانداردسازی شوند و باید نیاز امروز دانش آموزان را تأمین کرد.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی