مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۹۶۵۴
زمان انتشار : ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی:

بازخواست وزرا برای اجرا یا عدم اجرای برنامه ششم توسعه/سنجش وزرای کابینه جدید براساس پایبندی به برنامه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت:مجلس از ابتدای پاییز سنجش پیشرفت فیزیکی برنامه ششم توسعه را آغاز می کند و وزرای مربوطه به دلیل اجرا یا عدم اجرای برنامه ششم توسعه بازخواست شوند.

به گزارش  غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  با اشاره به عدم ابلاغ برنامه ششم توسعه به دستگاه ها برای اجرا، گفت:برنامه ششم توسعه و اجرای آن باید براساس برنامه زمانی پیش برود و هیچ وزیری نمی تواند بگوید که برنامه ششم توسعه را اجرایی نمی کند، لذا از آنجا که این برنامه به صورت کمی و کیفی نوشته شده قابل پیگیری نظارتی است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه مشخص شده که چه میزان از برنامه و در چه بازه زمانی و چه میزان پیشرفت داشته باشد، افزود: باید از اهرم های نظارتی و قانونی استفاده شود و وزرای مربوطه به دلیل اجرا یا عدم اجرای برنامه ششم توسعه بازخواست شوند.

تمامی منابع و مصارف در قانون برنامه ششم توسعه لحاظ شده است

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: ممکن است که دولت اظهار کند که اگر قانون برنامه ششم توسعه را ابلاغ کند، وزارتخانه ها تعهدات مالی آن را درخواست کنند، اما به نظر بنده تمام وزرا اطلاع دارند که توان مالی دولت چه مقدار بوده و این قانون را مجلس تصویب و شورای نگهبان تایید کرده است، لذا تمامی منابع و مصارف در قانون برنامه ششم توسعه لحاظ شده است.

وی با بیان اینکه مجلس منتظر است که ۶ماه از ابلاغ برنامه ششم توسعه سپری شود تا سوالات از وزا درباره برنامه ششم توسعه آغاز شود، یادآور شد: آنچه که مجلس تصویب، شورای نگهبان تایید و رییس جمهور یا رییس مجلس ابلاغ کنند، همه موظف به اجرای آن هستند، چه رییس جمهور ابلاغ کند یا ابلاغ نکند.

کمیسیون بودجه در حال تشکیل کارگروه هایی برای بررسی میزان تحقق برنامه ششم توسعه است

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود:باید به جای این بحث ها کارگروهی تشکیل شود، تا مشخص شود که در پایان سال اول از دولت و هر وزارتخانه ای چه چیزی خریداری می شود و چه میزان از توسعه سدها، مهار آب های زیرزمینی و تولید محصولات استراتژیک اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه کمیسیون بودجه در حال تشکیل کارگروه هایی برای بررسی میزان تحقق برنامه ششم توسعه است، ادامه داد: با پایان نیمه نخست سال سوالات نمایندگان از وزرا درباره اجرای برنامه ششم توسعه آغاز می شود، وزرایی که می مانند و وزرایی که جدید می آیند باید در برنامه های خود برنامه ششم توسعه را بگنجانند، چراکه برنامه ششم توسعه سندی بالادستی بوده و اگر چنین چیزی را نگنجانند نمی توانند از مجلس رای اعتماد بگیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه مجلس از ابتدای پاییز سنجش پیشرفت فیزیکی برنامه ششم توسعه را آغاز می کند، یادآور شد: اگر وزیری به مجلس ارائه دهد، این برنامه باید متناسب با سند بالادستی باشد که یکی از مهم ترین برنامه های سند بالادستی برنامه ششم توسعه است، لذا هر وزیر باید اعتراف کند که برنامه ششم توسعه را قبول دارد و در زمان مقتضی برنامه را عملیاتی می کند./

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره نهم و دهم
تحصیلات
کارشناس ارشد عمران
تاریخ تولد
۱۳۴۵ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا ، گیلان
اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار