مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۹۸۳۴
زمان انتشار : ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱

محمود شکری:

بازارچه های مرزی با عدم نظارت به مبادی ورودکالای قاچاق تبدیل شده اند/ نارضایتی مردم مرزنشین از بازارچه های مرزی

نماینده مردم تالش درمجلس با ابراز تاسف از اینکه بازارچه های مرزی اکنون یکی از مبادی اصلی ورود اجناس و کالاهای قاچاق در کشور شده است،‌گفت: بازارچه های مرزی از اهداف و برنامه های مدنظر فاصله گرفت و نتوانست انتظارات مردم و حتی مسئولین را برآورده کند.

به گزارش  محمود شکری در خصوص ” عدم موفقیت بازارچه های مرزی در دست یابی به اهداف و برنامه ها و راهکارهای تقویت آنها” ، اظهار داشت: قانون بازارچه های مرزی ابتدا خوب بود و ثمرات مطلوب و مناسبی برای مردم و شهرها و روستاهای مرزی را داشتند، ولی متاسفانه با حضور و نفوذ برخی دلالان و قاچاقچیان این موضوع مورد سوء استفاده قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بدون شک مردم شهرهای مرزی وضعیت مالی مناسبی برای کسب  و کار خوب در این مناطق را ندارند و در این بین سودجویان با سوءاستفاده از مردم به مبالغ هنگفتی دست یافتند،تصریح کرد: انتظار این بود که با گشایش و راه اندازی این بازارچه ها، بتوانیم درکنار تجارت رسمی و گسترده،از فرصت های استثنایی برای کسب جایگاه برتر در بازارهای منطقه بیشترین بهره را ببریم،‌ولی این امر به دلیل عدم حمایت و پیگیری جدی به نتیجه نرسید.

نماینده مردم تالش در مجلس با اشاره به اینکه راه اندازی بازارچه های مرزی برای بهبود شرایط زندگی و معیشتی اقتصادی مردم مرزنشین راه اندازی شد،بیان داشت:ولی متاسفانه بعد از مدتی این بازارچه ها از اهداف و برنامه های مدنظر خود فاصله گرفت و نتوانست انتظارات مردم و حتی مسئولین را برآورده کند و محلی برای ورود کالاهای قاچاق و مشکلات اقتصادی و تجاری برای کشور شده است.

وی با تاکید براینکه عدم حمایت متولیان امر از بازارچه های مرزی و کمک به مردم مرزنشین باعث شده این طرح نتواند سرانجام خوبی را در پی داشته باشد، گفت: شرایط موجود این بازارچه ها ،قاچاقچیان را برای کسب منافع بیشتر به این سمت سوق داد و آنها نیز با سوء استفاده از شرایط و وضعیت مالی نامناسب مردم مرز نشین توانستند سودهای بالای بدست آورند.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اینکه بازارچه های مرزی اکنون یکی از مبادی اصلی ورود اجناس و کالاهای قاچاق در کشور شده است،‌خاطرنشان کرد:برخی قاچاقچیان و سودجویان با استفاده از خلاء های موجود ماهیت این مناطق را از بین برده و فقط به دنبال منافع خود هستند،‌که باید فکر اساسی برای این موضوع کرد.

وی افزود: قانون راه اندازی بازارچه های مرزی در صورت اجرای درست و صحیح می توانست تاثیرات بسیار مثبت و مطلوبی را برای مردم مرزنشین داشته باشد، اما با بی دقتی و سوء استفاده برخی شاهد عدم موفقیت و به ثمر نشستن این مراکز هستیم.

نماینده مردم تالش در مجلس با تاکید براینکه به شرط کنترل و مدیریت دقیق و صحیح این مناطق مطمئنا بازارچه های مرزی می تواند تاثیر بسیار بالای در بهبود معیشت و اقتصادی مرزنشینان و شهرهای همجوار داشته باشد،گفت: باید با پیگیری و مدیریت مطلوب سعی کرد که رونق و  بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی به مردم شهرهای مرزی بازگردد.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت