مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۳۲۵۴۷
زمان انتشار : ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶

مهرداد لاهوتی :

ایجاد بیش از یک‌میلیون شغل با تسهیلات اشتغال روستایی در کشور/ تسهیلات اشتغال روستایی همچون صندوق کارآفرینی و امید در اختیار متقاضیان قرار بگیرد

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی به ایجاد بیش از یک‌میلیون شغل با تسهیلات اشتغال روستایی در کشور اشاره کرد و از دولت خواست تا تسهیلات اشتغال روستایی همچون بانک کارآفرینی و امید به‌صورت خرد در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

به گزارش  مهرداد بائوج لاهوتی در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری و رونق تولید استان گیلان در سالن الغدیر استانداری گیلان اظهار کرد: لایحه اشتغال روستایی دولت به مجلس آزمونی بود که به میدان عمل عرضه‌شده است.

وی بابیان اینکه اشتغال روستایی ابتکار جدید است، افزود: ما تاکنون تسهیلاتی نداشته‌ایم که دو سال تنفس داشته باشد و با بازپرداخت شش‌ساله و با بهره متوسط شش‌درصدی به مردم ارائه شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در هیچ سالی به میزان سال جاری در بودجه به اشتغال روستایی توجه نشده بود، گفت: هیچ‌گاه به‌اندازه سال جاری تسهیلاتی شفاف و ارزان در اختیار روستائیان برای ایجاد اشتغال قرار نگرفته بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در سال جاری بودجه ۷۳ هزار میلیارد تومانی برای اشتغال روستایی دیده‌شده، خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار میلیارد تومان از منابع صندوق، ۶٫۶ میلیارد تومان از منابع باقی‌مانده ۱٫۵ میلیارد تومانی و مابقی منابع در ایجاد اشتغال از منابع دولت و بانک‌ها استفاده می‌شود.

لاهوتی بابیان اینکه سال آینده یک‌میلیون و ۳۳ هزار شغل ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: با بسته ۷۳ هزار میلیارد تومانی باید شاهد توسعه اشتغال روستایی در کشور باشیم که بسیار قابل‌تأمل است.

وی بابیان اینکه باید سهم گیلان از اشتغال آینده روستایی باید مشخص شود، افزود: باید دید تمایل سرمایه‌گذاران به کدام سمت‌وسو است و ما هم در همان سمت منابع را هدایت کنیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی گفت: از مسئولان خواهش می‌کنیم تسهیلات را به اهلش بسپارند و از ارائه تسهیلات به هر شخصی که طرحی فرمایشی دارد و اعلام می‌کند که با دریافت تسهیلات فلان قدر شغل می‌تواند ایجاد کند اما در باطن این‌گونه نیست، خودداری کنند.

نماینده مردم لنگرود در خانه ملت بابیان اینکه بانک کارآفرینی و امید در اشتغال آفرینی‌های خرد خوب عمل کرده، بیان کرد: تسهیلات روستایی نیز باید به‌صورت خرد در اختیار روستائیان قرار بگیرد و بیشترین آن‌ها نیز در حوزه گردشگری هزینه شود.

انتهای پیام/

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی