مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدحسین قربانی
محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه

کد خبر : ۷۴۴۹
زمان انتشار : ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۷

اگر مصرف قلیان در قهوه خانه ها ممنوع است باید جلوی آن گرفته شود

نماینده مردم استانه اشرفیه گفت: مجلس قانون مبارزه با دخانیات را تصویب کرده اما شکل اجرایی به خود نگرفته است.

به گزارش  محمد حسین قربانی ، درباره ممنوعیت مصرف قلیان در قهوه خانه ها، گفت: این سیاست یک بام و دو هوا اصلا مورد قبول نیست زیرا مشکلاتی را در سطح جامعه ایجاد خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: باید در زمینه مصرف قلیان سیاست و مدیریت واحدی در پیش گرفته شود اگر بر اساس قانون مصرف قلیان در اماکن عمومی ممنوع است باید جلوی آن گرفته شود؛ باید یکبار برای همیشه تعریف درستی از اماکن عمومی داشته باشیم و اگر به راستی مصرف قلیان در این اماکن ممنوع است جلوی آن گرفته شود.نماینده مردم استانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مجلس قانون مبارزه با دخانیات را تصویب کرده اما شکل اجرایی به خود نگرفته است نمی توان در مقطعی مصرف قلیان در قهوه خانه ها را ممنوع کنیم و در زمان دیگر آن را آزاد کنیم یا در برخی شهرها قانون مذکور شکل اجرایی به خود گیرد اما در دیگر شهرها، افراد آزادانه بتوانند قلیان مصرف کنند.

وی یادآور شد: از ستاد مبارزه با موادمخدر انتظار است تا ورود جدی در این زمینه داشته باشد و بتواند سیاست واحدی را در این حوزه تعریف کند تا هم بتوان مانع مصرف قلیان در سطح کشور شد و هم از اهرم های بازندارنده برای مقابله با مصرف قلیان در قهوه خانه ها به کار برد.

قربانی تاکید کرد: مصرف قلیان چندین برابر سیگار سلامت افراد را با مشکل مواجه می کند و باید برای عدم مصرف آن آگاهی و آموزش را افزایش داد تا مردم خود از مصرف دخانیات جلوگیری کنند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: از سویی دیگر هزینه های سلامت نیز در مصرف قلیان افزایش پیدا خواهد کرد که این مهم نیز بهداشت و درمان را با مشکل مواجه می کند لذا لازم است تدبیر ویژه ای برای آن اندیشیده شود.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی