مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدصادق حسنی جوریابی
محمدصادق حسنی جوریابی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۲۶۲۷۶
زمان انتشار : ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۸

محمدصادق حسنی:

اوراق قرضه یعنی بدهکاری دولت / شیوه اصولی کاهش تورم در ایران عملیاتی نمی‌شود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی انتشار اوراق قرضه را بدهکاری دولت دانست و گفت: انتشار اوراق قرضه در زمان افزایش بیش از اندازه تورم اجرا می‌شود اما شیوه اصولی کاهش تورم در ایران عملیاتی نمی‌شود.

به گزارش  محمدصادق حسنی  انتشار اوراق قرضه را بدهکاری دولت برشمرد و اظهار کرد: اوراق قرضه نوعی وام است که طی زمانی خاص با درصدی معین دریافت و باید توسط دولت در آینده پرداخت شود.

وی بابیان اینکه انتشار اوراق قرضه ابزاری برای تنظیم اقتصاد است، افزود: زمانی دولت‌ها دست به انتشار اوراق قرضه می‌زنند که تورم در کشور بسیار بالا باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در زمان تورم فوق بالا پول باید از دست مردم بیرون کشیده شود، گفت: در زمان تورم پول از بازار بیرون کشیده و در تولید و صنعت منتقل می‌شود و با این عمل تورم را کاهش می‌دهیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه شیوه اصولی کاهش تورم در ایران عملیاتی نمی‌شود، خاطرنشان کرد: انتشار اوراق قرضه راهی مناسب برای کاهش تورم نیست و باید با افزایش تولید تورم را کاهش داد.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟