مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۲۶۰۳۱
زمان انتشار : ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳

مهرداد لاهوتی :

انقلاب دوم در ایران با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در جمهوری اسلامی/ دسیسه‌های آمریکا در ایران تمام نشدنی است

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی دسیسه‌های آمریکا در ایران را ناتمام برشمرد و گفت: با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران انقلابی دیگر در جمهوری اسلامی رقم خورد.

به گزارش  مهرداد لاهوتی با اشاره به اینکه بیگانگان در گذشته هر خلافی که در ایران می‌کردند از هر حیثی در امان و مصونیت بودند، اظهار کرد: در سال ۱۳۰۶ بعدازاینکه افکار عمومی بر حکومت فشار وارد کرد معاهده ترکمن چای لغو شد اما در سال ۱۳۴۲ محمدرضا شاه مصونیت بیگانگان در ایران را مجدداً اجرا کرد.

وی با اشاره به اینکه محمدرضا شاه مصونیت بیگانگان در ایران را با ارائه لایحه‌ای موافقت کرد اما این لایحه با واکنش شدید امام مواجه شد، افزود: طبق آن معاهده اگر شاه ایران می‌خواست یک سگ آمریکایی را زیر بگیرد باید به مقامات آن کشور پاسخگو بود اما اگر یک آشپز آمریکایی می‌خواست شاه ایران را زیر بگیرد و تهمت هم بزند نباید مورد واکنش ایرانیان قرار می‌گرفت.

*از وحدت مدرسه و دانشگاه تا تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انسجام دانشجویان و دانش‌آموزان در روز ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا گفت: در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ دانش‌آموزان ایرانی در حال برگشتن از مدرسه بودند که به دانشجویان در دانشگاه تهران پیوستند و حدود ۵۶ دانش‌آموز در جریان آن روزبه شهادت رسیدند و در تقویم جمهوری اسلامی به‌عنوان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نام گرفت.

*تحمل سیاست‌های آمریکا از سوی ایران ممکن نبود
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در روز ۱۳ آبان جوانان و دانشجویان ایرانی نمی‌توانستند حکومت آمریکایی را تحمل کنند خاطرنشان کرد: جوانان ازجمله دانشجویان چون شاه از سیاست‌های آمریکا حمایت می‌کرد و آن‌ها نیز تلاش داشتند تا شاه برای آن‌ها جاسوسی و چاپلوسی کند نتوانستند تحمل کنند درنتیجه عذر آمریکا را خواستند و دستشان را از مملکت کوتاه کردند.

*انقلاب دوم در ایران با تسخیر لانه جاسوسی
لاهوتی با اشاره به اینکه حضرت امام این حرکت بزرگ دانشجویان انقلابی را به‌عنوان انقلاب دوم در جمهوری اسلامی یادکردند، بیان کرد: شور و توان انقلابی که جوانان ایرانی داشتند احساس کردند که باید در این انقلاب سرمایه‌گذاری کنند و در همین راستا لانه جاسوسی آمریکا در ایران را به تسخیر خود درآوردند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اهمیت انقلاب دوم یعنی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران بسیار حائز اهمیت بود، افزود: آمریکایی‌ها پس از تسخیر لانه جاسوسی توسط جوانان غیور ایرانی دست از توطئه خود برنداشتند و جریاناتی را در حادثه طبس، جنگ تحمیلی و تحریم‌های اقتصادی بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل کردند.

*و ادامه دسیسه‌های ناتمام آمریکا در ایران…
وی دسیسه‌های ضد ایرانی آمریکا را بر ایران ناتمام توصیف کرد و گفت: هنوز ایران اسلامی در حال ضربه دیدن از سیاست‌ها و دسیسه‌های آمریکایی‌ها هست و یکی پس از دیگری این تحریم‌ها و سخت‌گیری‌های بر ملت ایران اسلامی افزایش پیدا می‌کند.

*تاکید بر پایداری و مقاومت تا هدایت کشتی پرتلاطم انقلاب به ساحل نجات
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردم انقلاب اسلامی با ایستادگی و پایداری که در مقابل استکبار جهانی دارند بار دیگر محکم‌تر از گذشته در میدان‌ها و عرصه‌های مختلف حضور پیدا خواهند کرد، تصریح کرد: مردم با پایداری و با گوش و جان سپاردن به فرمان‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری تلاش می‌کنند تا این کشتی پرتلاطم انقلاب را به ساحل نجات هدایت می‌کنند تلاش می‌کنند تا مسیر امام که ایستادگی و مقاومت است ادامه پیدا کند.

نماینده مردم لنگرود در خانه ملت با اذعان به اینکه امیدواریم بتوانیم روزی دریکی از ۱۳ آبان‌ها در جشن پیروزی مرگ بر آمریکا شرکت کنیم، گفت: امروزه آثار شعار مرگ بر آمریکا را در تمام دنیا شاهد هستیم و روزبه‌روز منزوی شدن کشور و سیاست‌های آمریکا در جهان در حال نزدیک‌تر شدن و رقم خوردن است.

*تشکیل حکومت جهانی اسلام با پیروی کشورهای جهان از رفتار ایران
لاهوتی با اشاره به تشکیل جامعه جهانی با تأسی از راهبردهای جمهوری اسلامی در منطقه گفت: جایگاه آمریکا در جهان قلدرمآبانه و تحمیل هست و خیلی از کشورهای دنیا با پیروی از رفتار ایران در مقابل استکبار جهانی و راهی که ایران و دانشجویان پیموده‌اند در حال شکل دادن به یک جامعه جهانی اسلامی هستند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه آمریکا باید روزی نتیجه ظلم خواهی و استعمار خود در سایر کشورها را شاهد باشد، بیان کرد: آمریکایی‌ها به‌یقین سزایی اعمال خصمانه خود را که در کشورها اعمال داشته‌اند به‌زودی خواهند رسید و همه مردم در راهپیمایی عظیم ۱۳ آبان شرکت خواهیم کرد و با شعار مرگ بر آمریکا را جامه عمل خواهیم پوشاند.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار