مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۸۰۲۵
زمان انتشار : ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰

جبار کوچکی نژاد:

امتحانات نهایی باید در مناطقی که سوالات افشا شده تکرار شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اگر سوالات امتحانات نهایی در یک منطقه از کشور افشا شده است باید مجدد در همان منطقه امتحانات برگزار شود.

به گزارش  جبار کوچکی نژاد  با اشاره به اینکه، بر اساس گزارش‌ها برخی از سوالات امتحانات نهایی پیش از برگزاری آزمون در اختیار تعدادی از دانش آموزان قرار گرفته است، اظهار کرد: طبق گفته‌های پلیس تعدادی از عوامل دخیل در این ماجرا بازداشت شده‌اند.

وی افزود: دو گروه در ماجرای امتحانات نهایی بازداشت شده‌اند، گروه نخست که به افشای سوالات دقایقی قبل از آزمون دست زدند و گروه دوم افرادی که با فروش سوالات سال‌های گذشته اقدام به اخاذی و کلاهبرداری از دانش‌آموزان کردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اگرمشخص شود که سوالات امتحانات نهایی در یک منطقه افشا شده باید مجدد آزمون در همان منطقه برگزار شود اما اگر افشای سوالات به صورت وسیع باشد باید مجدد امتحانات را برگزار کنند.

کوچکی نژاد مطر کرد:‌ طبق اعلام پلیس فتا، در یکی از شهرهای جنوبی کشور سوالات افشا شده است اما هنوز گزارش نهایی به کمیسیون آموزش مجلس ارائه نشده است و هفته آینده جلسه‌ای در کمیسیون برگزار خواهد شد تا به یک جمع‌بندی در رابطه با افشای سوالات امتحانات نهایی دست یابیم.

به گزارش تسنیم، برخی دانش‌آموزان و معلمان مدارکی را ارائه می‌دهند که از لو رفتن سوالات امتحانات نهایی خرداد ۹۶ در برخی دروس از جمله زبان فارسی و زمین‌شناسی ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از برگزاری امتحان حکایت دارد.

در همین رابطه دانش‌آموزان معتقدند که نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه مانده به برگزاری امتحان نهایی، برخی دانش‌آموزان سوالات را داشتند و در حال بررسی آنها با یکدیگر بودند. ماجرا هم به این صورت بود که کانال‌هایی در تلگرام با دریافت ۱۰۰ تا ۱۸۰ هزار تومان نیم ساعت مانده به برگزاری امتحان، سوالات را در فضای مجازی ارسال می‌کردند.

پیش از این نیز، عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش در گفت‌وگو با تسنیم عنوان کرده بود: برخی حوزه‌های امتحانی ۱۰ دقیقه قبل از آغاز امتحان اقدام به بازگشایی سوالات کرده و از آن عکس گرفته‌اند البته ۱۰ دقیقه مانده به شروع امتحان زمان خرید و فروش سوالات نیست چرا که در این ساعت دانش آموزان در حوزه امتحانی حضور داشته و در صندلی‌های خود نشسته‌اند.

وی افزود: در درس زبان فارسی سوالات اصلی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از شروع امتحان در فضای مجازی منتشر شد که پلیس فتا مدرسه و عوامل این انتشار را شناسایی کرده و بازداشت شده‌اند.در امتحانات نهایی امسال در یک مورد شاهد انتشار سوالات از آموزش و پرورش منطقه دو شهر تهران بودیم که ۱۵ دقیقه قبل از برگزاری آزمون، سوالات بازگشایی و تصاویر آن در فضای مجازی منتشر شد اما عملاً امکان سوءاستفاده از سوالات وجود نداشت

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت دولتی
تاریخ تولد
۱۳۳۶ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، ایران
مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟