مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۲۲۰۴۸
زمان انتشار : ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰

محمود شکری:

اقدام استاندار گیلان در پیگیری سد شفارود، قابل تحسین است

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، گفت: سفر استاندار گیلان در نخستین روز کاری خود به شهرستان رضوانشهر و بررسی مشکلات سد شفارود و تعیین راهکارهای رفع آن، اقدامی مثبت و گامی در خدمت رسانی واقعی به مردم بود.

به گزارش  محمود شکری گفت: دستور حل مشکلات، تکمیل سد شفارود، پرداخت هزینه تملک عرصه و اعیان یا تامین زمین جایگزین به خانوارهای انتقال داده شده از حریم و محوطه سد و پرداخت حقوق معوق کارگران و کارکنان این طرح بزرگ از برکات سفر استاندار به رضوانشهر بود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، تصمیمات استاندار جدید گیلان را نشان عزم جدی وی در عملیاتی کردن وعده های ریس جمهوری و هیات دولت دانست و از بابت انتخاب استاندار تحصیلکرده، جوان و پرانرژی برای توسعه استان گیلان قدردانی کرد.

وی بیان کرد: سد شفارود با جذب حدود ۶۶میلیون متر مکعب آب از ۱۷۴ میلیون متر مکعب آورده متوسط شفارود، در تامین ۲۳ میلیون متر مکعب آب شرب مورد نیاز شهرستان های رضوانشهر و پره سر، ماسال و شاندرمن و تالش تا افق ۱۴۲۵ نقش اساسی ایفا خواهد کرد.

شکری ادامه داد: احداث این سد مخزنی از سال ۱۳۵۳ در قالب توسعه منابع آب شرب شرق و غرب گیلان شروع و تونل انتقال آب آن تا شهریور ۱۳۹۲ تکمیل شده است و از نوروز ۱۳۹۳ تاکنون عملیات اجرایی آن با استفاده از تسهیلات فاینانس خارجی آغاز شده و تاکنون از ۳۶ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: توسعه کشاورزی،تامین آب صنعتی و تولید برق آبی از هدف های اصلی احداث این سد است و حدود ۱۰ هزار هکتار اراضی پایین دست را آبیاری خواهد کرد و با توجه به نزدیکی زمان پایان فاینانس خارجی، با دستور استاندار گیلان با مسئولیت معاون عمرانی استانداری و مدیران ذیربط کارگروه پیگیری ویژه این سد تشکیل شده است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، افزود: مطابق دستور دکتر سالاری با دسته بندی و اولویت بندی مشکلات سد شفارود، موارد قابل حل در استان و بقیه مشکلات قابل پیگیری در پایتخت، احصاء و به وی گزارش خواهد شد.

سد شفارود در ۶ کیلومتری غرب شهرستان رضوانشهر و ۶۵ کیلومتری رشت مرکز استان گیلان احداث می شود.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی