مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدحسین قربانی
محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه

کد خبر : ۹۸۲۵
زمان انتشار : ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱

محمدحسین قربانی:

افزایش مصرف مواد مخدر و سهل‌الوصول بودن معضل جوامع درحال‌توسعه / تغییر سیاست‌های مبارزه با مواد مخدر ضروری است

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزایش مصرف مواد مخدر و همچنین سهل‌الوصول بودن آن را معضل کشورهای درحال‌توسعه نام برد و گفت: سیاست‌های مبارزه با مواد مخدر صحیح نبوده و باید تغییر کند.

به گزارش  محمدحسین قربانی ، مواد مخدر را یکی از معضلات کشورهای درحال‌توسعه ازجمله ایران در حال حاضر نام برد و اظهار کرد: با توجه به همه تلاش‌هایی که در راستای مواد افیونی شده اما شاهد افزایش مصرف، دسترسی آسان و سهل‌الوصول و شیوع مصرف در بین نوجوانان و جوانان و حتی بین زنان هستیم.

وی بابیان اینکه سیاست‌های مبارزه با مواد مخدر جواب نداده، افزود: علیرغم همه تدابیر و فشارها و همه هزینه‌هایی که در این راستا صرف شده نتوانسته‌ایم صدر درصد و یا حداقل یک موفقیت چشمگیری را در مقابله با اعتیاد داشته باشیم.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و کیاشهر در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه صدها تن مواد مخدر در طی سال‌های متمادی کشف و منهدم شد، خاطرنشان کرد: زندان‌های ما پر از کسانی است که یا مصرف‌کننده بودند و یا مواد مخدر را توزیع و یا به طریق دیگر نقش داشته‌اند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خواستار تغییر سیاست‌های مبارزه با مواد مخدر در کشور شد و گفت: باید معتادین را شناسایی و در چارچوب فضای خاصی با سیستم مدیریت کنترل‌شده مواد مخدر رایگان در اختیار آن‌ها بگذاریم تا بتوانیم ترابری مالی را که برای مواد مخدر ایجادشده از بین ببریم.

قربانی با اشاره به تحمیل هزینه‌های گزاف نظیر هزینه‌های نیروی انسانی، اجتماعی و مالی در مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: سیاست‌های ما در مبارزه با مواد مخدر جواد نداده است و ما مستلزم تغییر رویه در مقابله و مبارزه با مواد مخدر هستیم.

وی بابیان اینکه ایران در شعاع ترانزیت کالاهای مواد مخدر به آسیا و اروپا قرار گرفته، افزود: اگر قرار است ما سد و مانع در مقابل ورود و انتقال مواد در اروپا باشد، نباید فقط ایران هزینه‌های مواد مخدر را بپردازد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه اروپایی‌ها در قالب ناتو و یا هجوم به کشور افغانستان در حال حاضر تولید مواد مخدر خود را به سه تا چهار برابر افزایش داده‌اند، بیان کرد: افزایش تولید مواد مخدر در حالی رقم می‌خورد که هزینه ترانزیت آن را ایران باید بپردازد که خواستار تغییر رویه بر این اساس هستیم.

انتهای پیام/

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی
محمدحسین قربانی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره نهم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۴خورشیدی
محل تولد
آستانه اشرفیه، گیلان
اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار