مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۳۴۷۲۳
زمان انتشار : ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹

اسدالله عباسی:

استاندار مسئول عدم پیشرفت و توقف توسعه گیلان است/گیلان تنها در راستای شعار حرکت کرده

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برنامه‌های استاندار گیلان وقت‌گیر و بدون خروجی است گفت: سالاری مسئول عدم پیشرفت و توقف توسعه در گیلان است و گزارش‌های گل‌وبلبلی که از گیلان برای مسئولان کشوری داده می‌شود برای نمایندگان قابل‌هضم نیست.

به گزارش  اسدالله عباسی  با تاکید بر داشتن سند توسعه در گیلان اظهار کرد: باید بر اساس آمایش سرزمینی گیلان را به‌خوبی بشناسیم و بر اساس پتانسیل و ظرفیت‌های موجود در استان سرمایه‌گذاری کنیم.

وی بابیان اینکه ظرفیت‌های عظیم گیلان شناخته‌نشده افزود: یکی از دلایلی که استان گیلان نتوانسته به جایگاه اصلی خود برسد، عدم رعایت موقعیت استان به لحاظ ظرفیت‌ها بوده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به عقب‌ماندگی استان گیلان از شاخصه‌های توسعه گفت: استانداران قبلی کم‌وبیش گام‌هایی را در راستای توسعه استان برداشته‌اند اما درمجموع نمی‌توان در گیلان کارهایی که بر اساس شاخصه‌های توسعه انجام‌گرفته را نام برد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه کشاورزی استان در مسیر توسعه نیست خاطرنشان کرد: گیلان تاکنون نتوانسته در بخش کشاورزی به جایگاه مناسبی برسد چون اداره استان به روزمرگی افتاده است.

عباسی تصریح کرد: تنها تلاش استانداران در گیلان فقط در حوزه چای بوده و تا حدودی توانسته‌اند مطالبات چای‌کاران را به‌موقع پرداخت کنند و افزایش حداقلی را در خرید تضمینی آن داشته باشند درحالی‌که همه می‌دانیم مشکلات اقتصاد کشاورزی گیلان با روزمرگی حل نمی‌شود.

وی با تأکید بر اینکه گیلان تنها در راستای شعار حرکت کرده افزود: با برنامه‌هایی که استاندار فعلی در گیلان شروع کرده تنها وقت مدیران استان گرفته می‌شود و خروجی نخواهد داشت.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه‌اندازی کارگروه‌های توسعه‌ای در استان از سوی نماینده عالی دولت در گیلان بیان کرد: کارگروه‌ها زمانی جواب می‌دهد که ما استراتژی تعریف کنیم و توسعه راهبردی را در برنامه‌های خود دیده باشیم نه اینکه کارها را در استان از ابتدا شروع کنیم و نظرات کارگروه‌ها را در رابطه با شاخصه‌های توسعه‌ای گیلان صرفاً بشنویم.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیروی انسانی قوی گیلانی در کشور گفت: تا کی باید در گیلان آزمون‌وخطا داشته باشیم و منتظر باشیم تا دیگران از راه برسند و بخواهند برای استان گیلان تصمیم‌گیری کنند.

عباسی افزود: ما در گیلان نیروهای بومی و توانمندی داریم که در سطح معاونین وزیر هستند و در سطوح مختلف مدیریتی در حال خدمت می‌باشند.

وی با انتقاد از دولت در رابطه با نادیده‌گیری از ظرفیت‌های گیلان اظهار کرد: دولت دوازدهم نتوانسته از منابع و ظرفیت‌های استان گیلان به‌درستی استفاده کند و گیلان را به جایگاه اصلی خود برساند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی مسئولیت عدم پیشرفت و توقف در توسعه گیلان را شخص استاندار دانست و گفت: عملکرد مسئولان اجرایی استان در حوزه کشاورزی قابل دفاع نیست.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ما نمایندگان مردم مسئولیت و وظیفه‌داریم و در برابر قسمی که یادکرده‌ایم نمی‌توانیم در برابر برخی رفتارها بی‌تفاوت باشیم خاطرنشان کرد: در رابطه با همه مسائل استان گزارش صوری و شکلی تعریف‌شده و در اختیار مسئولان بلندمرتبه کشوری قرار می‌گیرد و در آن ذکر می‌کنند که همه‌چیز گل‌وبلبل هست درحالی‌که برای نمایندگان مردم گزارش صوری دادن قابل‌هضم نیست.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی