مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۴۴۲۸
زمان انتشار : ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۰

اسدالله عباسی:

ارتقای عمکلرد تخصصی وزراتخانه ها با تفکیک/مطالبات جوانان حلقه مفقوده بین وزارتخانه ها و سازمان ها

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر اصلاحاتی در اداره ورزارتخانه ها انجام نشود موضوع تفکیک وزراتخانه ها قابل قبول است.

به گزارش  ،  اسدالله عباسی درباره موضوع ارائه لوایح تفکیک وزراتخانه ها گفت:برخی از وزراتخانه ها به دلیل گستردگی و قلمرو ماموریتی از زمانی که ادغام شده اند نتوانسته اند از عملکرد مناسبی برخوردار باشد.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:وزرات ورزش و جوانان یکی از وزراتخانه هایی است که باید در ساختار آن تجدید نظر شود.

عباسی افزود:در حال حاضر وضعیت ورزشی در شهرستان ها تاسف بار است و به آن توجهی نمی شود و از لحاظ کیفیت با کاهش روبرو بوده که این موضوع بیانگر عمکلرد قابل تامل وزرات ورزش و جوانان است که بیشتر به چند رشته ورزشی مانند فوتبال و ورزش های قهرمانی محدود شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:باید به موضوع و مطالبات جوانان با توجه به جمعیت قابل توجه جوان در کشور، بیشتر توجه شود و می توان عنوان کرد موضوع جوانان حلقه مفقوده بین وزارتخانه ها و سازمان ها است البته می توان امور جوانان از طریق سازمان زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری پیگیری شود.

عباسی تصریح کرد:وزراتخانه صنعت،معدن وتجارت نیز نتوانسته بطور مطلوب در بخش های مختلف بازرگانی و صنعتی از عملکرد مطلوبی برخوردار باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، افزود:در هرصورت اگر اصلاحاتی در اداره ورزارتخانه ها انجام نشود موضوع تفکیک وزراتخانه ها قابل قبول است به دلیل اینکه باعث می شود رسیدگی به بخش های مختلف با تمرکز و دقت نظر بیشتری انجام شود.

لازم به ذکر است امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری در خصوص تفکیک وزارتخانه ها گفته است: موضوع تبدیل وزارت راه و شهرسازی به وزارتخانه های «راه و ترابری» و «مسکن و شهرسازی» در دولت نیز مطرح شده است .

به گفته امیری همچنین قرار شد وزارتخانه صنعت، معدن وتجارت به وزارتخانه های «صنعت و معدن» و «بازرگانی» و وزارت ورزش و جوانان نیز به «وزارت ورزش» و «سازمان ملی جوانان» تبدیل شوند.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری افزود: امیدواریم این لوایح با فوریت در مجلس مورد بررسی قرار گیرد و به تصویب برسد تا رئیس جمهوری، کابینه دوازدهم را بر اساس این ساختار تشکیل دهد/.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی