مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
سید کاظم دلخوش اباتری
سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا

کد خبر : ۱۴۱۰۳
زمان انتشار : ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۳

سیدکاظم دلخوش:

ارتباط مجلس و نهاد کتابخانه‌ها ضعیف است/ لزوم تشکیل کمیسیون کتاب و کتابخوانی در مجلس

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس گفت: ارتباط مجلس و نهاد کتابخانه‌ها ضعیف است و باید در راستای بهبود روابط و تشکیل کمیسیون کتاب و کتابخوانی در مجلس شورای اسلامی تلاش کرد‌.

به گزارش  سیدکاظم دلخوش عصر امروز در آئین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سالن همایش‌های شهید مطهری منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: نسل امروز و جهان سوم ارتباط اندکی با کتاب و کتابخوانی دارد وچنین برنامه‌هایی سبب بهبود شرایط فرهنگی کشور می‌شود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه قرآن کریم در میان کتب افزود: قرآن کریم جامع‌ترین و بهترین کتاب برای بشر است و این کتاب مقدس و آسمانی، جایگاه ویژه‌ای را برای مطالعه و علم آموزی در نظر گرفته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نقش فضاهای مجازی در کاهش سرانه مطالعاتی کشور اعلام کرد: بودجه در نظر گرفته شده جهت امور کتابخوانی در سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان بود که با رایزنی‌های انجام شده در سال ۹۶ به ۱۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

دلخوش با اشاره به تلاش مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نهاد کتابخانه‌های عمومی در راستای برگزاری مسابقه کتابخوانی رضوی گفت: افزایش امکانات لازم جهت توسعه سرانه مطالعاتی کشور نیازمند پیگیری و مطالبه جدی‌تر مسئولان حوزه‌های مربوطه است.

وی با انتقاد از ارتباط کم نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ارتباط میان این دو نهاد بسیار ضعیف است و باید تلاش شود تا هماهنگی‌های مجلس و نهاد کتابخانه‌ها بیشتر شود تا شاهد تشکیل کمیسیون کتاب و کتابخوانی در مجلس شورای اسلامی باشیم.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی
سید کاظم دلخوش اباتری
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دانشجوی دکتری اقتصاد
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، گیلان

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی