مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۳۲۰۲۰
زمان انتشار : ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹

اسدالله عباسی:

ارتباط بین صنعت و آموزش عالی در کشور گسسته است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نبود رابطه مناسب بین آموزش‌های ارائه شده در سطوح مختلف و بازار کار گفت: ارتباط بین صنعت و آموزش عالی در کشور گسسته است.

به گزارش  اسدالله عباسی اظهار داشت: صنعت و آموزش عالی در کشور ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر ندارند بنابراین عدم ارائه آموزش‌های لازم برای ایجاد روحیه کارآفرینی در فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، بیکاری را در بین آنان تشدید کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: یکی از مشکلات و خلاء‌هایی که در حال حاضر در کشور وجود دارد این است که فارغ التحصیلان نمی‌توانند جذب بازار کار شوند و علت آن فراهم نبودن بستر لازم برای کار و عدم کسب مهارت‌های لازم است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: در حال حاضر بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی بعد از فراغت از تحصیل به‌دنبال پیدا کردن شغل مناسب و پایدار برای خود هستند و دغدغه های بسیاری در این زمینه برای آنان و خانواده هایشان ایجاد شده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس عنوان کرد: ناپایداری در شغل‌های آزاد بازار کار کشور باعث نگرانی فارغ التحصیلان شده از طرفی دیگر بسترهای لازم نیز برای تولید علم و اندیشه در آنان خصوصاً برای فارغ التحصیلان برخی از رشته‌ها فراهم نیست.

عباسی عدم تقاضای بازار کار برای برخی از رشته‌ها را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: در حال حاضر تنها رشته‌ها و فارغ التحصیلان خاصی می‌توانند در این عرصه موفق ظاهر شوند و اقدام به تشکیل شرکت‌های دانش بنیان کرده و فعالیت تولیدی و اقتصادی داشته باشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجموعه این مشکلات باعث شده همواره شاهد خیل عظیمی از فارغ التحصیلانی باشیم که با وجود اتمام دوره آموزش‌های آکادمیک خود در دانشگاه‌ها، هنوز نتوانسته‌اند شغل مناسبی برای خود پیدا کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: نبود بسترهای لازم و تقاضا در بازار کار به‌ویژه در استان‌های کم برخوردار سبب شده خانواده‌هایی که با زحمت، فرزندان خود را روانه دانشگاه‌ها کرده و در این راه متحمل هزینه‌های زیادی شده‌اند اکنون شاهد بیکاری فرزندان خود باشند.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی