مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۲۷۶۴۸
زمان انتشار : ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۶

اسدالله عباسی:

ادامه بی‌تدبیری مسئولان “صنعت چای” را در کشور به نابودی می‌کشد

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: در صورت ادامه بی‌تدبیری مسئولان بیم آن می‌رود با کاهش رغبت و اشتیاق در تولیدکنندگان چای که سال‌ها در این بخش فعالیت کرده‌اند این صنعت به ورطه فراموشی کشیده شود.

به گزارش  اسدالله عباسی  اظهار داشت: به‌علت کمبود اعتبارات روند اجرای آبرسانی به برخی مناطق با کندی زیادی در حال انجام است که طی ملاقات با وزیر نیرو مقرر شد با احداث مجتمع‌های آبرسانی در روستاهایی که با تنش آبی مواجه‌اند مشکل برطرف شود.

وی وضعیت رودسر به لحاظ برخورداری از نعمت گاز را هم برشمرد و افزود: در این مورد پیشرفت خوبی در نقاط مختلف و روستاهای شهرستان رودسر داشته‌ایم به‌طوری که به جز مناطقی که در رحیم‌آباد و بالادست املش واقع هستند اکثریت روستاها از نعمت گاز برخوردارند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به وضعیت راه‌های روستایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر برخی از روستاهای رودسر فاقد جاده آسفالته هستند که قطعاً نبود امکاناتی نظیر راه دسترسی مطلوب خود عاملی برای افزایش روند مهاجرت به سمت شهرها است.

عباسی ابراز داشت: عمده مشکلات در حوزه راه بیشتر مربوط به مناطق روستایی بالادست املش است و انتظار می‌رود با تعاملاتی که با منابع طبیعی استان انجام شده همکاری‌های متقابل برای رفع هرچه سریعتر موانع موجود افزایش پیدا کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: معضل کند بودن روند اجرای پروژه سد پلرود از جمله مشکلات عمده شهرستان رودسر است که انتظار می‌رود با سرعت گرفتن روند اجرای این طرح مهم، ظرفیت‌ها نیز در بخش‌های آب شرب روستایی و کشاورزی منطقه بالاتر رود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس بیان داشت: اطاله در پرداخت مطالبات چایکاران سبب دلسردی کشاورزان می‌شود به‌طوری که دیگر رمقی برای ادامه کار در این بخش در خود نمی‌بینند و به ناچار برای امرار معاش و کسب درآمد به شهرها مراجعه می‌کنند.

عباسی نابسامانی در صنعت چای را نگران‌کننده خواند و ابراز داشت: در صورت ادامه بی‌تدبیری مسئولان بیم آن می‌رود با کاهش رغبت و اشتیاق در تولیدکنندگان چای که سال‌ها در این بخش فعالیت کرده‌اند، همچنین رویگردانی نیروی کار جوان، این صنعت به ورطه فراموشی کشیده شود.

وی با اشاره به طرح‌های اشتغال روستایی گفت: برای ایجاد اشتغال در این مناطق، طرح اشتغال روستایی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که انتظار می‌رود با اجرای آن ظرفیت‌های گردشگری افزایش پیدا کرده و به نوعی از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به‌سمت شهرها جلوگیری شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: توانمندسازی روستائیان و ایجاد صنایع تبدیلی که ارزش افزوده بیشتری نیز نصیب آن‌ها می‌کند از جمله اهداف این طرح است که روستائیان می‌توانند طی آن در محل زندگی خود کسب و کارهای جدیدی راه بیندازند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر پروژه راه املش به‌سمت شلمان چند سالی است که به علل گوناگون متوقف شده که امید است با تقویت روحیه جهادی و کارآمدی در بین برخی از مدیران، طرح‌های حیاتی این‌چنینی با سرعت به انجام برسد.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون
اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار