مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۱۹۷۸
زمان انتشار : ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۶

لاهوتی مطرح کرد:

اجرای طرح(L.E.Z) پایتخت در بلاتکلیفی/کمبود مراکز معاینه فنی عامل توقف طرح کاهش آلودگی

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس بر لزوم فراهم نمودن زیرساخت های طرح ( L.E.Z ) برای بهبود وضعیت هوای پایتخت تاکید کرد.

به گزارش  ، مهرداد لاهوتی در رابطه با بلاتکلیفی طرح (L.E.Z)، گفت: در دنیا طرح های مناسبی برای کاهش آلایندگی تدوین و در دستور کار قرار گرفته که بر این اساس مسئولان ذی ربط نیز با طراحی این طرح به دنبال کاهش آلایندگی هوای پایتخت بودند که طبق برخی اظهارات به دلیل نبودن زیرساخت ها هنوز اجرایی نشده و همچنان بلاتکلیف مانده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه بر اساس طرح کاهش آلودگی، خودروها بر اساس میزان آلایندگی تردد می کنند و خودروهای آلاینده اجازه تردد در برخی نقاط شهر را ندارند، تصریح کرد: این طرح به معاینه فنی خودروها توجه ویژه ای دارد زیرا معاینه فنی خودروها نقش قابل توجهی در کاهش آلایندگی هوا ایفا می کند.

برای بهبود وضعیت هوای پایتخت طرح کاهش آلایندگی هوا باید اجرایی شود

وی با بیان اینکه برای بهبود وضعیت هوای پایتخت طرح کاهش آلایندگی هوا باید زیرساخت های طرح (L.E.Z) فراهم شود، ادامه داد: بهتر است در ابتدا زیرساخت های اجرای چنین طرح هایی فراهم شود و سپس در جهت اجرای آنها گام برداشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه یکی از زیرساخت های طرح های کاهش آلایندگی هوای پایتخت، توسعه حمل ونقل عمومی و جلوگیری از تردد خودروهای آلاینده است، ادامه داد: باید در جهت توسعه حمل ونقل عمومی گام برداشت و دستگاه های ذی ربط آن را در اولویت قرار دهند زیرا کمبود حمل ونقل عمومی در پایتخت باعث شده افراد به سمت استفاده از خودروهای شخصی روی آورده که این موضوع در افزایش آلایندگی هوای تهران تاثیر زیادی دارد.

تردد خودروهای فرسوده، دودزا و فاقد معاینه فنی نقش قابل توجهی در آلایندگی هوای پایتخت دارند

لاهوتی با بیان اینکه تردد خودروهای فرسوده و فاقد معاینه فنی نقش قابل توجهی در آلایندگی هوای پایتخت دارند، افزود: تا مادامی که با تردد این خودروها در پایتخت مواجه هستیم نه تنها گره ای از معضل آلودگی رفع نخواهد شد بلکه به میزان این آلودگی نیز افزوده خواهد شد؛ در این رابطه لازم است سازمان حفاظت محیط زیست ورود و از تردد این خودروها جلوگیری کند.

بخش عمده ای از آلایندگی هوای پایتخت با جلوگیری از تردد خودروهای فرسوده و آلاینده رفع خواهد شد

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم، با اینکه بخش عمده ای از آلایندگی هوای پایتخت با جلوگیری از تردد خودروهای فرسوده و آلاینده رفع خواهد شد بر لزوم تسهیل زمینه خروج این خودروها از سوی دستگاه های ذی ربط تاکید کرد.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: نمی توان با بی توجهی اجازه داد خودروهای فرسوده در پایتخت تردد و جان شهروندان را به خطر بندازند زیرا به علت آلودگی سالانه ۳ هزار نفر درپایتخت جان خود را از دست می دهند؛ بهتر است وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک ها و دیگر دستگاه ها به جایگزینی و اسقاط خودروهای فرسوده توجه جدی داشته باشند

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی
مهرداد بائوج لاهوتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
لنگرود، گیلان
علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!