مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۳۴۹۹۴
زمان انتشار : ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵

محمود شکری:

اجرای “طرح جامع اطلاعات مالیات” از فرار مالیاتی جلوگیری می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اجرای طرح جامع مالیاتی در کشور، علاوه بر تحقق درآمدهای پایدار، از فرارهای مالیاتی نیز به نحو چشم‌گیری جلوگیری می‌کند.

به گزارش  محمود شکری اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی اقتصاد کشور در راه تحقق درآمدهای پایدار و اجرای صحیح عدالت مالیاتی، نبود سیستم جامع و اطلاعات طبقه بندی شده جهت اخذ مالیات‌ها است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از ۹۰ درصد اعتبارات هزینه‌ای در کشورهای توسعه یافته دنیا، از محل دریافت درآمدهای مالیاتی به عنوان یکی از پایدارترین منابع درآمدی تامین می‌شود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: در کشور ترکیه با اجرای طرح‌های سه مرحله ای، بیش از ۹۰ درصد بودجه و یا اعتبارات هزینه‌ای سالانه آن از محل دریافت و اخذ مالیات‌ها تامین می‌شود.

شکری به زیرساخت‌های لازم جهت تحقق درآمدهای مالیاتی اشاره کرد و گفت: اجرای طرح دقیق و جامع مالیاتی، صندوق مکانیزه فروش و پیاده‌سازی سیستماتیک طرح مالیات بر ارزش افزوده از مراحل ایجاد عدالت مالیاتی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره منابع درآمدی کشور عنوان کرد: کشورها برای اداره کردن خود نیاز به تخصیص اعتبارات لازم و کسب درآمدهای پایدار دارند امری که در ایران بر پایه فروش نفت خام و اخذ مالیات‌ها استوار است.

وی در خصوص کسب درآمد از محل فروش نفت افزود: با توجه به اینکه فروش نفت به عنوان یک کالای سرمایه‌ای به گونه‌ای کاملاً سیاسی در اختیار استکبار جهانی است بنابراین نمی‌تواند مسیری مطمئن جهت کسب درآمدهای پایدار باشد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تامین اعتبارات عمرانی جهت اجرای طرح‌ و پروژه‌های مختلف در کشور، سرمایه‌گذاری، ایجاد اشتغال و رشد و توسعه در سطوح مختلف نیازمند تحقق درآمدهای پایدار است.

شکری به موضوع اهمیت مالیات در کشور اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای اخذ درآمدهای مالیاتی در کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا به‌عنوان تنها منبعی که دشمن قادر به دخالت و کارشکنی در آن نیست محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکل اقتصاد کشور، تحقق درست درآمدهای مالیاتی است بنابراین برای اجرای آن نیاز به پیاده کردن سیستم‌های دقیق و پرهیز از اجرای شیوه‌های سنتی اخذ مالیات است.

وی به معایب شیوه‌های سنتی محاسبه و دریافت مالیات اشاره کرد و اظهار داشت: بهره گیری از سیستم‌های قدیمی و وقت گیر که نیازمند مشاهده و عملیات میدانی هستند نمی‌تواند به‌خوبی اهداف عالیه عدالت مالیاتی را تحقق بخشد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: نبود یک سیستم جامع و اطلاعات طبقه‌بندی شده اقتصادی، منجر به فرارهای مالیاتی در کشور شده بنابراین برای تحقق درآمدهای پایدار اجرای طرح جامع مالیاتی ضروری است.

انتهای پیام/ ع

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی