مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۳۵۸۲۷
زمان انتشار : ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۳

مهرداد لاهوتی :

اجازه مجلس به دولت برای سرمایه‌گذاری ۳۰ درصدی پروژه‌ها از طریق فاینانس

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به دولت برای سرمایه‌گذاری 30 درصد پروژه‌ها از طریق فاینانس اجازه داده است.

به گزارش  مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به تمایز وام با فاینانس اظهار کرد: فاینانس نوعی سرمایه‌گذاری هست که در شرایط فعلی باید از آن استفاده کرد.

وی بابیان اینکه طرح‌های فاینانس شرایط خاص خود رادارند و هر پروژه‌ای نباید با فاینانس تکمیل و به بهره‌برداری برسد افزود: قانون‌گذار به دولت اجازه داده تا ۳۰ درصد برای طرح‌های غیر عمرانی و طرح‌هایی که توجیه اقتصادی و فنی دارد را از طریق فاینانس سرمایه‌گذاری کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با شاره به طرح‌های موفق فاینانس شده در کشور گفت: اگر طرح فاینانس شده به بهره‌برداری برسد می‌تواند هزینه طرح را از خودش بپردازد که از مزیت‌های آن شمرده می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح‌هایی مثل راه‌آهن و هواپیما اگر فاینانس شوند ضرر نمی‌کنیم چون هم سرعت بهره‌برداری افزایش پیدا می‌کند و هم هزینه ساخت طرح توسط یک خارجی پرداخت می‌شود درحالی‌که پس از مدتی راه‌آهن هزینه کرد خود را طی سال‌ها بعد پرداخت می‌کند.

لاهوتی افزود: در طرح‌های فاینانس هم پروژه‌ها با سرعت بیشتری به بهره‌برداری می‌رسند و هم سرعت خدمات‌دهی افزایش پیدا می‌کند.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی
مهرداد بائوج لاهوتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
لنگرود، گیلان
اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار