مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۹۷۴۹
زمان انتشار : ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰

مهرداد لاهوتی :

ابلاغ نکردن برنامه ششم مقاومت در برابر اجراست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت که گفته است، انتظار ابلاغ برنامه ششم توسط رئیس جمهور رویه قانونی نیست، تصریح کرد، این حرف خلاف قانون بوده و ابلاغ نشدن این برنامه به معنای مقاومت مقابل اجراست.

به گزارش  مهرداد بائوج لاهوتی در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر اینکه «طبق رویه قانونی آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قانون برنامه ششم توسعه را ابلاغ کرده، بنابراین اینکه برخی انتظار دارند رئیس جمهور بیاید این برنامه را ابلاغ کند، انتظار خارج از رویه قانونی است»، اظهار داشت: حرف آقای نوبخت به عنوان سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه که ناظر حسن اجرا و رسیدگی‌کننده به فرایندهای بودجه و برنامه در دولت است، خلاف قانون است، بلکه قانون برنامه باید از سوی رئیس جمهور ابلاغ شود، اما در این راستا کوتاهی صورت گرفته، بنابراین رئیس مجلس طبق همان قانون و بعد از تعلل رئیس‌جمهور آن را ابلاغ کرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید بر اینکه ابلاغ نشدن برنامه ششم توسعه از سوی رئیس‌جمهور به معنای مقاومت کردن دولت در برابر اجرای قانون است، تصریح کرد: قطعاً با ابلاغ رئیس‌ مجلس، دستگاه‌های اجرایی مکلف به عمل به قانون هستند، اما این کار دولت یعنی اینکه تلویحاً به دستگاه‌ها می‌گوید که آن را اجرا نکنید.

این نماینده حامی دولت گفت: رئیس‌جمهور کار خوبی در عدم ابلاغ قانون برنامه ششم نکرد و اکنون نیز با ابلاغ قانون از سوی رئیس مجلس نافی عدم ابلاغ رئیس‌جمهور نمی‌شود، بنابراین اکنون نیز فرصت است تا این قانون با حسن نیت برای حمایت و تلاش در جهت توسعه کشور از سوی دولت ابلاغ شود.

وی تأکید کرد: این کار دولت حالت قهری و سلبی دارد و در شأن و منزلت دولت نیست. بنده از دولت حمایت کرده و در مقاطع مختلف دفاع کرده‌ام، اما معتقدم ابلاغ نکردن قانون برنامه ششم، صحیح نیست.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی
مهرداد بائوج لاهوتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
لنگرود، گیلان
بهاره مقدم

برایمان بمان سردار، تا ابد، باهمین لباس خاکی و چهره تازیانه خورده از آفتاب سرزمین کارمانیا و شام، بی جناح!و اخم های درهم کشیده ای که اشداء علی الکفار است!

زلزله کرمانشاه فریبرز ناطقی الهی

فریبرز ناطقی الهی

با کدام منطق می‌گویید بازسازی مناطق زلزله‌زده شروع شد؟