مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
منوچهر جمالی سوسفی
منوچهر جمالی سوسفی
نماینده مردم رودبار

کد خبر : ۲۶۹۸۹
زمان انتشار : ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷

منوچهر جمالی:

آمار اعلام شده ضریب برخورداری روستاهای رودبار از آب بهداشتی نادرست است

نماینده رودبار در مجلس با بیان اینکه در سال‌های گذشته ضریب برخورداری از آب شرب روستایی در رودبار ۷۶ درصد اعلام شده بود گفت: این آمار نادرست است و ضریب برخورداری حقیقی روستاهای ما از آب شرب بهداشتی بین ۵۰ تا ۵۵ درصد است.

به گزارش  منوچهر جمالی اظهار داشت: میزان بهره مندی از نعمت گاز در روستاهای رودبار در سال‌های گذشته ۲۲ درصد بوده که تا پایان سال ۹۵  این میزان به حدود ۶۲ درصد رسیده است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عملیات گازرسانی به روستاهای شهرستان رودبار با جدیت در حال انجام است و با این روند انتظار داریم تا سال ۹۷ اکثر روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت گاز برخوردار شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته مشکل گازرسانی به روستاهایی که زمستان زودرس و طولانی داشته و در مناطق صعب العبور قرار دارند نیز در آینده نزدیک برطرف می‌شود.

وی افزایش قیمت تمام شده را از موانع گازرسانی به این روستاها دانست و گفت: هزینه انشعاب گاز برای هر واحد به‌علت جغرافیای خاص این روستاها به‌میزان ۶ میلیون تومان برآورد شده که به‌زودی این موانع برای گازرسانی مناطق مذکور رفع می‌شود.

نماینده رودبار در مجلس با اعلام رضایت از روند اجرای طرح‌های گازرسانی در این شهرستان افزود: امیدواریم با همکاری متقابل ادارات آب، برق، و راه  و اجرای بدون وقفه عملیات گازرسانی دیگر روستای بدون گاز نداشته باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره وضعیت آب شرب بهداشتی در روستاهای رودبار نیز خاطرنشان کرد: ضریب برخورداری از آب شرب روستایی در سال‌های گذشته ۷۶ درصد عنوان شده بود که البته این آمار اعلام شده درست نبوده است.

وی با اشاره به بررسی‌های انجام شده در این مورد افزود: ضریب برخورداری حقیقی روستاهای ما از آب شرب بهداشتی در واقع بین ۵۰ تا ۵۵ درصد است و این در حالی است که تاکنون برای تخصیص اعتبارات از آمارهای نادرست استفاده می‌شد.

نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی به عملیات راه اندازی این شبکه‌ها پس از زلزله خرداد ۶۹ اشاره کرد و گفت: در آن زمان برای دسترسی هر چه سریعتر مردم  به آب شرب، شبکه های انتقال و توزیع آب در رودبار با عجله راه اندازی شدند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بحث تعویض شبکه‌های انتقال آب را جدی خواند و افزود: در حال حاضر در رودبار با فرسودگی شدید شبکه‌های آب‌رسان داخل و خطوط انتقال مواجهیم که ضمن هدر رفت آب، آلودگی این منابع و کاهش کیفیت آن را هم در بر دارد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده سال ۹۶ در حوزه آب روستایی خاطرنشان کرد: با رایزنی‌های متعدد با وزارت نیرو، آبفای کشور و شرکت آب و فاضلاب استان، موضوع مهم تعویض شبکه‌های فرسوده آب‌رسانی در شهرستان رودبار را  با جدیت تمام دنبال می‌کنیم.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار