مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۲۹۰۴۸
زمان انتشار : ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲

محمود شکری:

آزادسازی فروش سهام عدالت آب به آسیاب دلالان ریختن است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: آزادسازی فروش سهام عدالت نه تنها به ضرر مردم بوده بلکه تنها آب به آسیاب دلالان ریختن است.

به گزارش  محمود شکری اظهار داشت: آزادسازی فروش سهام‌ عدالت به هیچ وجه به نفع مردم نیست بلکه با این کار، همین سرمایه اندکشان نیز توسط سودجویان منفعت طلب از دستشان بیرون کشیده می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: واگذار کردن سهام شرکت‌های دولتی به دهک‌های پایین و متوسط جامعه در آن زمان بخشی از طرح خصوصی‌سازی بود که طی آن مردم و اقشار ضعیف جامعه نیز علاوه بر دریافت سهام از سود این شرکت‌ها و کارخانجات بهره مند شوند.

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس ابراز داشت: یکی از دلایل مهم برای اعمال کردن محدودیت فروش سهام عدالت برای دارندگان آن در اوایل واگذاری‌ها، جلوگیری و ممانعت از ارزان فروشی سهام‌ها به علت وجود تنگنا و مشکلات اقتصادی مردم بود.

شکری عملکرد شرکت‌ها را نیز برشمرد و گفت: در این مسیر متاسفانه عملکرد کارخانجات و شرکت‌های مرتبط نیز تاکنون مطلوب نبوده و با عدم ارائه خروجی مناسب و همچنین عدم پرداخت سود به سهامداران خود، مشکلات این طرح را دو چندان کرده‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از دیگر دلایل مخالفت با آزادسازی فروش سهام‌ها وجود و دخالت دلالانی فرصت طلب در جامعه است که یک روز بازار سکه و ارز را مختل می‌کنند و روز دیگر سایه شوم خود را بر سر بازار مسکن می‌اندازند.

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس اظهار داشت: بنده از جمله نمایندگانی بودم که همواره با آزادسازی فروش سهام عدالت به‌شدت مخالفت کرده‌ام زیرا معتقدم نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه راهی نیز برای چپاول راحت اموال مردم توسط برخی افراد فراهم می‌شود.

وی عملکرد کمیسیون اقتصادی در این مورد را برشمرد و افزود: فعال کردن شرکت‌ها و بالا بردن ضریب سود‌دهی آنان از جمله پیشنهاداتی بود که بنده در کمیسیون اقتصادی مطرح کردم زیرا معتقدم آزادسازی فروش سهام‌ها، فقط و فقط  شانه خالی کردن از مسئولیت‌ها است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بعید می‌دانم جنجال و سر و صدایی که اخیراً برخی برای وضعیت شرکت‌های تولیدی به راه انداخته‌اند از سر دلسوزی بوده باشد بلکه مطمئن هستم بیشتر در پی این هستند سهام را به قیمت ارزان و به نفع خود از چنگ مردم در بیاورند.

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال خاطرنشان کرد: برخی نیز واقعاً در این مورد دلسوزانه صحبت می‌کنند اما برخی با این بازی جدیدی که به راه انداخته‌اند بیشتر از اینکه بخواهند در فکر تولید، مردم و جامعه باشند در فکر منفعت و سود بردن چند برابر خود هستند.

شکری اصل وجود سهام عدالت را مفید دانست و افزود: فکر اعطای سهام عدالت به اقشار کم درآمد جامعه، به نوبه خود ایده خوبی بوده و در هیچ کجای جهان نیز سابقه نداشته است اما اینکه ما در ادامه کار راضی به متضرر شدن مردم باشیم مسئله دیگری است.

خبرگزاری تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی