مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۴۶۷۳
زمان انتشار : ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۹

قارچ‌های درمان کننده افسردگی

قارچ‌ها قادر به ایجاد تغییراتی در مغز خواهند بود و می‌توانند در درمان بیماری افسردگی مناسب باشند.

به گزارش  با افزایش بیماری افسردگی در افراد، دانشمندان به دنبال راه حلی برای درمان این نوع بیماری هستند. یکی از این راه‌ها می‌توااند تاثیر قارچ روی افسردگی باشد.

در همین راستا آزمایشی روی ۲۰ نفر بیمار مبتلا به افسردگی انجام شد که در برابر روش‌های معمول درمان افسردگی مقاومت نشان می‌دادند، در این آزمایش نتیجه گرفته شد که ماده‌ای به نام psilocybin که در قارچ‌های جادویی وجود دارد می‌تواند در درمان افسردگی مفید باشد.

این نوع قارچ با نام علمی سیلوسایبین ماشروم، قارچ‌های چتری حاوی ماده سیلوسایبین و سیلوسین هستند.

در این آزمایش به هر فرد یک دوز ده میلی گرمی از این ماده داده شد و یک هفته بعد دوز آن به ۲۵ میلی گرمی افزایش یافت. با مقایسه اسکن مغزی این افراد در قبل و بعد از مصرف ماده یاد شده نشان داده شد که سیلوسایبین موجب کاهش فشار خون در بعضی نقاط مغز بیمار شده که در پردازش واکنش‌های احساسی افراد و تشکیل نگرانی، ترس و استرس موثر هستند.

برای تکمیل این تحقیقات به زمان بیشتری نیاز است.

دانشمند‌آنلاین : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی