مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۰۷۱
زمان انتشار : ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۳

علت دردهای کشاله ران‌ چیست؟

یک متخصص پزشکی ورزشی گفت: دردهایی که از نواحی دیگر به پاها می‌رسید دردهای ناشی از بیرون زدگی دیسک کمر است و می‌توانند به یک یا هر دوپا برسند. این دردها می‌تواند با مشکلات و اختلالات حسی مثل گزگز و مورمور و ضعف عضلانی همراه باشد و ممکن است همراه آن نباشد.

به گزارش  دکتر شاهین صالحی  با بیان این مطلب افزود: در رابطه با دردهایی که در ناحیه پاها به ویژه در ران‌ها دو دلیل عمده وجود دارد اول دردهایی که منحصر به یک ناحیه بوده و منشا آن هم در همان ناحیه است و دوم دردهایی که از نواحی دیگر به پاها می‌رسد.

وی ادامه داد: دردهایی که از نواحی دیگر به پاها می‌رسد دردهای ناشی از بیرون زدگی دیسک کمر است و می‌توانند به یک یا هر دوپا برسند. همراه این دردها ممکن است مشکلات و اختلالات حسی مثل گزگز و مورمور و ضعف عضلانی همراه باشد.

صالحی اضافه کرد: دومین درد در این نواحی می‌تواند در قسمت داخلی کشاله ران باشد که می‌تواند دردهای ناشی از فتق‌های در کشاله ران باشد که در مراحل ابتدایی این فتق‌ها که شروع به فعالیت می‌کند می‌تواند دردهایی در داخل کشاله ران ایجاد کند که جهت بررسی بیشتر سونوگرافی انجام می‌شود.

عضو هیات علمی‌دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: درد دیگری که در ران  به طور شایع دیده می‌شود گیر افتادگی اعصاب در ران است، اعصاب سمورال سطحی می‌تواند در ناحیه کشاله ران تحت فشار قرار بگیرد که معمولا درد ندارد اما  فرد دچار اختلالات حسی و احساس ناخوشایندی در قسمت‌های بالایی و خارجی ران می‌شود.

وی افزود: یکسری از دردها براثر کشیدگی و آسیب‌های عضلات ناحیه است که این دردها معمولا در ورزشکاران یا کسانی که فعالیت عضلانی زیادی دارند، دیده می‌شود.این دردها به ویژه در افرادی که تازه شروع به فعالیت ورزشی کرده اند، ممکن است دیده شود.

صالحی اضافه کرد: درد در ناحیه ران بستگی به میزان آسیب‌ها در کشاله ران دارد که اگر سطحی باشد با کمی‌استراحت و آب درمانی و فیزیوتراپی درست شود.

این متخصص پزشکی ورزشی ادامه داد: دردها ممکن است علل ساده و گذرا یا عوامل خطرناک داشته باشند، مانند وجود تومورهای بدخیم استخوانی که حتما در صورتی که پزشک به مشکلات استخوانی شک کند باید بیمار را به متخصص ارتوپدی ارجاع کند.

طبنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی