مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۶۷۵۰
زمان انتشار : ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶

دلایلی که قانعتان می کند دیگر نوشابه نخورید

در مقاله جدیدی ۳ دلیل علمی بسیار مهم برای ترک نوشابه را شرح میدهد.

به گزارش  در مقاله جدیدی ۳ دلیل علمی بسیار مهم برای ترک نوشابه را شرح میدهد:

۱- مطالعات جدید علمی در دانمارک نشان میدهد که نوشابه های شکر دار موجب ذخیره شدن چربی های مضر در ارگانهای بدن مانند کبد و اطراف استخوانها میشود و همچنین افزایش ۱۱ درصدی کلسترول مضر در بدن میگردد.

۲- برخی از نوشابه ها از روغنهای بروم دار (ماده شیمیایی اطفا حریق و مقابله با آتش) استفاده میکنند تا از رسوب مزه های شیمیایی مصنوعی جلوگیری کنند. روغنهای بروم دار موجب مسمومیت سیستم اعصاب، کندی حافظه و ناراحتی های پوستی میگردند.

۳- علاوه بر شربتهای شیرین، دهها مواد مصنوعی دیگر در نوشابه ها موجود میباشند. برای مثال در اکثر نوشابه های آمریکایی در دهه گذشته از مواد اصلاح (مهندسی) شده ژنتیک (GMO) استفاده میشوند که احتمالاً در بلند مدت اثراتی منفی بر سلامتی مردم دارند. برای مثال اخیراً اثرات مضر مهندسی ژنتیک محصولات کشاورزی روی سیستم گوارش، کهولت و ناباروری (بچه دار نشدن) به ثبت رسیده اند.

کدوم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی