مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۱۵۶
زمان انتشار : ۰۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵

خاصیت بی‌نظیر چای سیب

مصرف روزانه یک فنجان چای باعث کاهش ۷۴ درصدی عارضه گلوکوم چشمی و آسیب رسیدن به اعصاب بینایی می‌شود.

به گزارش  به تازگی دانشمندان دریافتند که چای حاوی آنتی اکسیدان‌های طبیعی بوده و به همین دلیل افرادی که روزانه یکبار چای می‌نوشند به میزان ۷۴ درصد کمتر دچار عارضه گلوکوم چشمی می‌شوند.

دانشمندان دانشگاه کالفرنیا در همین رابطه می‌گویند که گلوکوم یکی از دلایل نابینایی است که به دلیل افزایش فشار مایع چشم و آسیب رسیدن به عصب بینایی بروز پیدا می‌کند که مصرف چای به خاطر وجود آنتی  اکسیدان‌ها و مواد ضد التهابی طبیعی ممکن است چشم را در برابر بیماری گلوکوم محافظت کند.

کاترین لینکز متخصص تغذیه با اشاره به خصوصیات چای اظهار کرد: چای یک نوشیدنی سالم است ودارای پنی فنون‌های اکسیدان، کاچین‌ها و فلاونوئید‌ها است که احتمال دارد از خراب شدن دندان‌ها جلوگیری کند.

در انگلیس ۶۰۰ هزار نفر به عارضه گلوکوم چشمی مبتلا هستند که بر اساس تحقیقات، مصرف چای می‌تواند از بروز عارضه‌های چشمی و آسیب رسیدن به عصب بینایی جلوگیری کند

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی