مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۷۷۳
زمان انتشار : ۰۵:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۴

آیا علت پرخاشگری کودکان کمبود آهن است؟

اما اگر به هیچ وجه واکنش ندهید بدلیل اینکه تمرکز کودکان کوتاه مدت هست. خودش خسته می شود و از این کار دست برمی دارد و پس از چندین بار تکرار می فهمد نمی تواند با این عمل توجه شما را جلب کند.

به گزارش  پرسش: دختر ۲ ساله ای دارم که جدیدا خیلی داد می زند می گویند به خاطر کمبود آهن یا ویتامین هست نمی دانم چه عکس العملی باید نشان دهم دیروز بی دلیل آنقدر پشت هم داد زد که من مجبور شدم بغلش کنم و دعوایش کردم. وقتی در خانه هستیم با همسرم ۳ تایی کمتر پیش می آید و بیشتر جایی می ریم داد می زند.

پاسخ: بهتر هست ابتدا با مراجعه حضوری نزد پزشک اطفال این مشکل را بر طرف نمایید و از نظر جسمی ایشان مطمئن شوید که ایشان در سطح مناسبی از نظر سلامت جسمی قرار دارند .از نظر روانشناسی کودک به نظر می رسد فرزند شما در داخل منزل آموخته برای جلب توجه شما بهترین کار داد زدن هست زیرا شما به این مطلب واکنش نشان می دهید

 برای برطرف شدن مشکل نیز ابتدا لازم هست مطمئن شوید کودکتان مشکل جسمی ندارد . سپس در زمان هایی که داد می زند به هیچ وجه واکنش نشان ندهید حتی عصبانی نشوید و اخم هم نکنید . زیرا کودک با هوش شما متوجه می شود شما تحت تاثیر قرار گرفته اید و کارش را ادامه می دهد.

اما اگر به هیچ وجه واکنش ندهید بدلیل اینکه تمرکز کودکان کوتاه مدت هست. خودش خسته می شود و از این کار دست برمی دارد و پس از چندین بار تکرار می فهمد نمی تواند با این عمل توجه شما را جلب کند. به جایش هر وقت واکنش مطلوبی دیدید مانند به جای جیغ زدن گفت مامان به او توجه کنید تا رفتارش را شکل دهید در حقیقت توجه شما به عنوان یک پاداش زمانی به کودکتان داده شده که رفتار مناسب را انجام داده است. در بیرون از منزل نیز از اطرافیان بخواهید برای رسیدن به این مهم با شما همکاری نمایند.

تبیان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی