مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۴۵۸۵
زمان انتشار : ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۹

۸۵ درصد محصولات غذایی گیلان نشانگرهای تغذیه ای دارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مناسبت روز جهانی غذا در جمع اصحاب رسانه گفت:در حال حاضر ۸۵درصد از محصولات غذایی گیلان دارای نشانگرهای تغذیه ای هستند که این اقدام ارزشمند اولین گام دانشگاه علوم پزشکی گیلان و نیازمند اطلاع رسانی است 

به گزارش  دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک: نقش و رسالت دانشگاه علوم پزشکی گیلان تامین سلامت افراد جامعه و در کنار آن پیشگیری از ابتلا به بیماری هاست.
وی گفت : بیش از ۷۳درصد علت مرگ و میر ها ناشی از بیماری های غیر واگیر همچون بیماری های قلبی ، عروقی ،دیابت ، سرطان ها و حوادث است .
او تاکید کرد : تغییر در سبک زندگی و نظارت دقیقتر بر مواد غذایی که بر سر سفره مردم قرار می گیرد، برای تامین سلامت همه جانبه در جامعه ضروری است .

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی