مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۵۵۴۶
زمان انتشار : ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰

۷ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های گردشگری در تالاب انزلی تخصیص یافت

استاندار گیلان با اعلام اینکه ۷ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های گردشگری در تالاب انزلی تخصیص داده شده است گفت: اجرای طرح‌های گردشگری در تالاب انزلی سبب ایجاد شغل و توسعه گردشگری گیلان می‌شود.

به گزارش  مصطفی سالاری در جلسه مشترک کمیته احیای تالاب انزلی و کمیته گردشگری در انزلی اظهار داشت: باید زندگی و معیشت مردم را با تالاب انزلی پیوند داد.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم استفاده از اعتبارات ملی در راستای احیای تالاب انزلی خاطرنشان کرد: احداث مسیر دسترسی در اطراف تالاب انزلی سبب ارتباط روستاهای اطراف تالاب با یکدیگر، راحتی گردشگران و نظارت بیشتر بر تالاب می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه باید اراضی اطراف تالاب انزلی را به صورت فصلی در اختیار مردم قرار داد تصریح کرد: این اقدام سبب می‌شود تا مردم ضمن حفاظت از این اراضی، در مقابل اقداماتی مانند زمین خواری از آن دفاع کنند.

سالاری با تاکید بر لزوم نظارت بر حوزه‌های بالادستی تالاب انزلی خاطرنشان کرد: مدیریت فاضلاب‌های ورودی به این تالاب در چند فاز اجرایی می‌شود که در فاز اول بخشی از رودخانه “گوهر رود” ساماندهی می‌شود.

وی با اعلام اینکه ۷ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های گردشگری در تالاب انزلی تخصیص داده شده است ابراز داشت: اجرای طرح‌های گردشگری در تالاب انزلی سبب ایجاد شغل و توسعه گردشگری گیلان می‌شود.

استانداری گیلان مدیران را استان را به کار کردن برای مردم موظف کرد و گفت: اگر فردی از بیت‌المال برای خود و خانواده‌اش ارتزاق کند اما برای مردم کار نکند در مقابلش موضعی تلخ و سخت می‌گیرم.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت تالاب انزلی خاطرنشان کرد: تالاب انزلی فقط برای انزلی، گیلان و ایران نیست بلکه متعلق به بشریت است.

حسن خسته بند با اعلام اینکه سالانه ۶۰۰ هزار تن رسوبات وارد تالاب انزلی می‌شود عنوان داشت: باید از ظرفیت سازمان‌های جهانی در راستای احیای تالاب بین المللی انزلی استفاده کنیم.

وی بیکاری را بزرگترین مشکل کشور و استان گیلان دانست و اظهار داشت: احیای تالاب انزلی سبب ایجاد اشتغال می‌شود و مردم را به حفاظت از تالاب‌ و عراضی پیرامون آن ترغیب می‌کند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت: در حال حاضر بخش عمده‌ای از تالاب انزلی جز مصیبت چیزی برای استان گیلان ندارد.

سید کاظم دلخوش با بیان اینکه ۱۸ روستا و ۱۳ رودخانه با تالاب انزلی مرتبط هستند عنوان داشت: امروز شاهد هستیم که عمق تالاب انزلی در برخی نقاط به نیم متر رسیده است.

دلخوش با بیان اینکه پیمانکارانی وجود دارند که حاضر هستند به صورت رایگان از تالاب انزلی رسوب برداری کنند خاطرنشان کرد: احداث مسیر کمربندی در اطراف تالاب انزلی از اقداماتی است که باید انجام شود.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی