مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۶۴۴۵
زمان انتشار : ۰۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

۲ نفر در حادثه انفجار مواد محترقه در رشت مصدوم شدند

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با اشاره به حادثه انفجار مواد محترقه در رشت گفت:‌ دو جوان ۲۳ و ۱۶ ساله در اثر این حادثه مصدوم شدند.

به گزارش

شهرام مؤمنی ا‌ظهار داشت:‌ در ساعت ۵۵ دقیقه بامداد روز یکشنبه ۲۰ اسفند حادثه‌ای در پی انفجار مواد محترقه در شهر رشت اتفاق افتاد و دو جوان ۲۳ و ۱۶ ساله را راهی بیمارستان کرد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهر رشت تصریح کرد:‌ بر طبق تماس‌های مکرر شهروندان مبنی بر شنیدن صدای مهیب در محله دباغیان شهر رشت، واحد عملیات سازمان آتش نشانی با ۶ دستگاه اطفای حریق و ۶ نفر آتش نشان به محل مورد نظر اعزام شدند.

‌مؤمنی منبع صدای مهیب را انفجار نارنجک دست ساز اکلیل سرنج اعلام کرد و افزود: این‌ جوان ۲۳ ساله‌ اقدام به آوردن مواد محترقه به داخل آپارتمان کرد‌ه بود که بر اثر اصطحکاک ناشی از برخورد این مواد با دیوار اتاق، انفجار مهیبی در ساختمان رخ می‌دهد.

‌وی مصدومان ناشی از این حادثه را دو برادر ۲۳ و ۱۶ ساله عنوان کرد و بیان داشت:‌ جوان ۲۳ ساله بر اثر این انفجار از ناحیه دو پا و صورت دچار سوختگی و آسیب شد و برای جوان ۱۶ ساله نیز سوختگی سطحی از ناحیه صورت اتفاق افتاده است.

مؤمنی با بیان اینکه مصدومان حادثه در همان لحظه به بیمارستان منتقل شدند گفت:‌ جوان ۱۶ ساله که سوختگی کمتری داشت همان ساعت با مداوای سرپایی از بیمارستان مرخص و جوان ۲۳ ساله نیز پس از مداوا با رضایت خانواده از بیمارستان ترخیص شد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهر رشت با اشاره به نزدیک بودن چهارشنبه آخر سال عنوان کرد:‌ هر ساله با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و ورود انواع مواد محترقه به بازار شاهد وقوع حوادث و اتفاقات بسیار تلخی در کشور به‌ویژه در سطح شهرها هستیم.

وی ضمن هشدار به کسانی که از انواع مواد محترقه استفاده می‌کنند ابراز داشت:‌ عدم استفاده از مواد محترقه و رعایت مسائل ایمنی در زمان برپا کردن آتش برای جشن پایانی سال از مواردی است که انتظار داریم شهروندان با جدیت نسبت به انجام آن اهتمام ورزند.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی