مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۴۰۴۹
زمان انتشار : ۰۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

مدیرکل هواشناسی استان گیلان مطرح کرد

وزش باد و رگبارهای شدید/پیش بینی بارش ۵۰ میلی‌متری در گیلان

مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: از ساعاتی پیش سیستم شمالی شده و هوای سرد به منطقه گرم رسیده است و این تغییر سیستم باعث ایجاد وزش باد شدید و رگبارهای شدید خواهد شد.

به گزارش  بهمن کمانگر با اشاره به شرایط جوی استان در ساعات پیش رو اظهار کرد: با توجه به اینکه در روزهای گذشته هوای گرم را در استان شاهد بودیم اما از ساعاتی پیش سیستم شمالی شده و هوای سرد به منطقه گرم رسیده است و این تغییر سیستم باعث ایجاد وزش باد شدید و رگبارهای شدید خواهد شد.

وی بابیان اینکه به دلیل سرعت‌بالای سیستم، عمر وزش بادها زیاد نیست گفت: از بامداد سه‌شنبه می‌توانیم شاهد بارش‌های رگباری در استان به‌خصوص در مناطق مرکزی و شرقی باشیم.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان بیان کرد: بارش در شهرهای از استان که نزدیک به استان مازندران هستند می‌تواند مقطعی و شدید باشد و شدیدترین بارش‌ها بین ۳۰ تا ۵۰ میلی‌متر پیش‌بینی‌شده است.

وی بیان کرد: احتمالاً بیشترین بارش‌ها را در مناطق ساحلی انزلی، کیاشهر و رودسر شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به وضعیت وزش باد در شهرستان‌های استان افزود: ساعتی پیش وزش باد در آستارا ۴۰ کیلومتر در ساعت و در انزلی ۶۰ کیلومتر در ساعت گزارش‌شده است.

کمانگر بابیان اینکه این سیستم قرار نیست به مدت طولانی در منطقه حاضر باشد گفت: این سیستم بیشترین فعالیت اش در مازندران است و فردا صبح به‌تدریج از غرب استان منطقه را ترک کرده و به سمت استان‌های مازندران و گلستان خواهد رفت.

وی افزود: حداکثر سرعت وزش باد در استان در ساعات آینده ۷۰ تا ۹۰ کیلومتر خواهد بود که مقطعی بوده و مناطق ساحلی ما را درگیر خواهد کرد.

وی بابیان اینکه به دستگاه‌های مربوط اخطاریه‌ها داده‌شده است گفت: ان‌شاءالله فرمانداری‌های شهرستان ها آماده باش هستند تا برای مردم مشکل خاصی پیش نیاید.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی