مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۷۲۱
زمان انتشار : ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۲

هلال احمری ها، آماده باش کامل برای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور

مدیر کل جمعیت هلال احمر گیلان از آماده باش کامل این جمعیت برای کمک به زلزله‌زدگان منطقه غرب کشور خبر داد و گفت: هزارو ۵۰۰ تخته پتو، ۵۰۰ تخته چادر و ۸ تیم آماده امدادی، در صورت اعلام نیاز به منطقه اعزام می شوند.

به گزارش  مهدی ولی پور، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان ضمن تسلیت و ابراز همدردی با زلزله زدگان غرب کشور، اظهار کرد: به محض وقوع زلزله شب گذشته، کلیه شعب و پایگاه های هلال احمر در سطح استان گیلان اعلام آماده باش داده شد.

وی از آماده سازی و تجهیز  ۸ تیم آماده امدادی و فعال سازی تیم درمان اضطراری این استان خبر داد و اظهار کرد: هلال احمر استان گیلان آماده است تا با تجهیزات کامل در صورت اعلام مرکز، به منطقه زلزله زده اعزام شوند.

ولی پور بیان کرد: هم  اکنون تدارک اعزام به منطقه عملیاتی با آماده سازی یکهزار و ۵۰۰ تخته پتو و ۵۰۰ تخته چادر به همراه ۴۰ نفر از نجاتگران ما و تیم واکنش سریع در قالب ۸ تیم آماده امدادی و فعال سازی تیم درمان اضطراری با تجهیزات کامل به محض اعلام نیاز از طریق مرکز عازم غرب کشور خواهند شد.

وی اذعان کرد: تا کنون ۲۰۰ تخته چادر را با یک دستگاه کامیون به کرمانشاه اعزام کردیم.

ولی پور با اشاره به اینکه این زلزله در استان گیلان احساس شد اما خوشبختانه خسارتی نداشته است، افزود: بالگرد هلال احمر استان گیلان هم بخاطر برگزاری مراسم اربعین در مرز مهران مستقر بود و در صورت نیاز در منطقه زلزله زده آماده خدمات است.

شب گذشته زلزله ای با قدرت ۴.۳ ریشتر و بزرگی ۸ کیلومتر منطقه غرب کشور در استان کرمانشاه را لرزاند و در جدیدترین آمار به نقل از ستاد بحران کشور، تعداد کشته ها: ۱۴۱ نفر و تعداد زخمی ها:  یک هزار و ۶۸۴ نفر اعلام شده است.

در پی این حادثه رهبر معظم انقلاب ضمن تسلیت به ملت ایران، در پیامی همه مسئولان را به تلاش برای کمک به آسیب دیدگان زلزله به ویژه در زیرآوارماندگان فراخواندند./خبرگزاری شبستان

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟