مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۰۲۱
زمان انتشار : ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲

عضو هیات رئیسه مجلس در گفتگو با اختصاصی:

مناطق آزاد قرار بود رونق بخش صادرات باشند نه دروازه واردات | با تقویت تولید ملی می توان رونق اقتصادی را شاهد بود

اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش در بهارستان با بیان اینکه مناطق آزاد قرار بود رونق بخش صادرات باشند نه دروازه واردات، گفت: با تقویت تولید ملی می توان رونق اقتصادی را شاهد بود.

اسدالله عباسی در گفت و گو با با بیان اینکه علی رغم مشکل اشتغال در کشور اما واردات سازمان دهی شده بلای جان اقتصاد شده است، اظهار کرد: قاچاق کالا آسیب های زیادی به بار آورده و از مجاری غیر رسمی وارد کشور شده است.

وی ادامه داد: طبق آمارهای رسمی واردات قاچاق به داخل کشور بالای ۲۰میلیون دلار بوده اما باتوجه به برخوردها و محدودیت های اعمال شده شاهد کاهش نسبی در این روند هستیم.

عباسی با اشاره به اینکه بخشی از کالاهای قاچاق از مناطق آزاد وارد می شود، گفت: باید دقیق محاسبه و مشخص شود که چند درصد از واردات از این طریق است.

عباسی با بیان اینکه فلسفه وجودی مناطق آزاد گسترش صادرات بوده است اضافه کرد: در برخی از مناطق آزاد افراد فرصت طلب و سودجو دست به تخلفات می زنند، نیاز است تا دستگاه های بازرسی و نظارتی توجه بیشتری به این قضیه داشته باشند و مانع شوند که تولیدات داخلی ضربه بخورد و دچار رکود در کشور شویم.

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه باید جهت رونق اقتصادی جلوی قاچاق را بگیریم، تصریح کرد: باید تولید ملی را تقویت کنیم و به جای وارد کردن دنبال تقویت صادرات باشیم.

عباسی با اشاره به اینکه باید تعرفه های واردات سنگین برای واردات کالاهای مشابه تولید داخل بسته شود اظهار کرد: کالاهای وارداتی باید در فهرست کالاهای غیر ضروری قرار گیرد، متأسفانه این اقلام به ویژه در حوزه کشاورزی وارد می شود در صورتی که به اندازه کافی در این بخش تولید داریم.

انتهای پیام/

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی